Ana Sayfa Araçlar Veri Kurtarma Recuva Türkçe İndir Silinen dosyayı kurtarma programı

Recuva Türkçe İndir Silinen dosyayı kurtarma programı

47
0

Recuva çok becerikli bir veri kurtarma programıdır.

recuva

Örneğin Recuva istemeden sildiğiniz programları geri yükler. Ayrıca bozulan hasar gören yada format atılan disklerden (harddisk, dvd, cd, vs.) dosyaları kurtarabilirsiniz. Misal Recuva sayesinde kaydetmediğiniz için silinen Word belgelerini geri getirebilirsiniz. Bunlara ek olarak Recuva  kullanarak dosyaları kalıcı bir şekilde yani geri dönüşümü imkansız biçimde tamamen silebilirsiniz.

Recuva programının çok güçlü bir tarama teknolojisi vardır. Bu sayede çok derin bir arama yapar ve hızlı biçimde bulduğu tüm dosyaları liste halinde gösterir. Bunlardan istediğinizi tek tıkla kurtarabilir ve bilgisayara geri getirebilirsiniz.

Recuva Artıları

Sihirbazı: Recuva sihirbaz penceresi sizlere tüm dosyaları, resimleri, müzikleri, dökümanları, videoları, sıkıştırılmış arşiv dosyalarını veya e-postaları kolayca kurtarma imkanı veriyor.

Windows sağ tık menüsüne entegre olma: Silinen dosyaları tarama kısayol seçeneği hem Windows Gezgininde hem de Geri Dönüşüm Kutusu klasörünün sağ tık menüsüne eklenmiştir. Böylece kolayca tek tıkla silinen dosyaları arayabilirsiniz.

Portable (taşınabilir-kurulumsuz) verisyonu: Recuva’nın full bir kurulumsuz sürümü de mevcuttur. Böylece USB bellek ile taşıyabilir ve kurulum yapmadan direk olarak arama ve kurtarma yapabilirsiniz.

Recuva Eksileri

Online yardım dosyası: İndireceğiniz programın içinde yardım dosyası yok. Yardım dökümanlarını sitesine girerek online bir şekilde okumanız gerekiyor. Program dosyasının boyutunu küçültmek için böyle bir yöntem tercih etmişler ama dezavantajlı olduğu zamanlar da olacaktır. Bu nedenle online yardım dosyalarını bilgisayarınıza indirmekte fayda var. Hazır bulunsun.

Sonuç olarak Recuva

Tıpkı CCleaner gibi Recuva da son derece hızlı, güvenilir, Türkçe ve ücretsizdir. Ücretli programlara para ödemeden önce mutlaka Recuva’yı deneyin.

Ama dosya kurtarma işleminde başarının en önemli anahtarı, dosyalar silindikten sonra üzerinden çok zaman geçmemesidir. Eğer geçen sene sildiğiniz dosyayı bu sene kurtarmak istiyorsanız, bunu kurtarma şansınız tabi ki geçen hafta  silinden dosyayı kurtarmaktan daha azdır. Çünkü silmenin üzerinden ne kadar zaman geçerse, silinen dosyanın yerine yeni verilerin yazılma ihtimali artar ve yeni veriler yazılırsa artık eskisini kurtaramazsınız. En pahalı veri kurtarma programını da satın alsanız, bu gerçek değişmeyecek. Bu nedenle öncelikle Recuva’ya bir şans verin derim…

Recuva Türkçe İndir 

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 4.2 MB
  • Dil: Türkçe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz