Rufus (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Rufus (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Rufus indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Rufus hızlı bir şekilde önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturabilir.

Yaşadığımız zamanda her şeyin kompakt olması gerekiyor. Daha ince olmasına rağmen, akıllı telefonlar artık daha iyi işlevlere sahip. Dizüstü bilgisayarlar daha ince ve daha güçlü hale geliyor. Bazı bilgisayarlar ve ihtiyaç duydukları bileşenler artık daha az yer kaplıyor. Ancak, bunu yapmak, disk sürücüsü gibi daha etkili olması için yükseltilen birkaç parçadan vazgeçmeyi gerektiriyordu.

Diskler artık büyük ölçüde göz ardı edilse de, dijital verilerin depolanması için gerekliydi. Yazılım veya işletim sistemi yüklemek için fiziksel bir CD veya DVD’ye duyulan gereksinim geçmişte kaldı. Flash sürücüler ve Rufus gibi önyüklenebilir USB üreticileri bunun için tamamen teşekkür ediyor.

Hız ve kullanım

Görünüşüne aldanmayın. Rufus, ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Rufus’un çabukluğu, diğer kullanıcıların tavsiyelerinin ana gerekçeleri arasındadır. Aslında, ana rakiplerinden iki kat daha iyi performans gösteriyor. Üç dakika ve 25 saniyede bir flash sürücüyü biçimlendirebilir ve önyüklenebilir bir sürücü üretebilir. Windows 7 önyüklenebilir bir flash sürücü oluştururken bu, UNetbootin’den yaklaşık dört dakika on saniye daha hızlıdır.

Rufus, Ubuntu 11.10 önyüklenebilir flash sürücüleri yapmada en hızlı olanıdır ve Evrensel USB Yükleyicileri beş saniye ve UNetbootin’i otuz saniye ile tamamlaması yalnızca bir dakika on beş saniye sürer. Rufus, Slackware altında 20 dakika 15 saniyede önyüklenebilir bir flash sürücü oluşturabilir, ancak UNetboot’un bunu yapması bir saatinizi alabilir.

Yürütülebilir dosyayı indirmek ve başlatmak, uygulamayı kullanmak için gereken tek şeydir; kurulum gerekmez. Bu program yalnızca 1.1 MB boyutunda olduğu için bilgisayarınızdan daha az RAM kullanır. Yeni kullanıcılar için işleri kolaylaştırmak için sade bir arayüz sağlar. Zaten hemen kullanabileceğiniz varsayılan ayarlara ve ön ayarlara sahiptir. Önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturmak için yalnızca üç basit adım yeterlidir. Sadece disk simgesini seçin, göz atarak ISO dosyasını açın, başlat düğmesine basın ve çalışmasına izin verin.

Diskinizi eski makinelerle uyumlu hale getirmeye yardımcı olacak karmaşık biçim seçenekleri sunar ve hem GPT hem de UEFI önyükleme şemalarını destekler. Ayrıca, diğer özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra dosya sistemi türünü değiştirebilir, birim etiketini değiştirebilir, hızlı formatı devre dışı bırakabilir ve bozuk bloklar için taramayı etkinleştirebilirsiniz. Küçük olmasına rağmen, kullanışlı işlevlerle dolu.

Rufus, size programı değiştirme, paylaşma ve hatta satma özgürlüğü veren Genel Kamu Lisansı altında mevcuttur. Ayrıca belgelerine ve kaynağına da göz atabilirsiniz.

Ancak destek, esas olarak yazarların ürünün resmi web sitesinde sağladığı verilere dayanır. İhtiyacınız olan bilgileri, tipik uygulama davranışına ilişkin yönergelerden içerik oluşturucu hakkında bilgilere kadar her şeyi içeren kapsamlı SSS sayfasında bulabilirsiniz. Hataları bildirmek veya iyileştirmeler istemek için yazara e-posta gönderebilirsiniz.

Rufus nerelerde kullanılabilir?

Windows 7 veya daha yenisini çalıştıran bilgisayarlar Rufus’u kullanabilir. 32-bit veya 64-bit sürümünü kullanıyor olmanız fark etmez, uygulama indirildikten hemen sonra kullanıma hazırdır. Bu yazılım aynı zamanda Linux ve MacOS destekli PC’lerle de uyumludur. İngilizce, İspanyolca, Japonca ve diğer birçok dil, desteklenen sayısız dil arasındadır.

Tercih edilebilir bir alternatif var mı?

Live Linux için Universal USB Installer ile önyüklenebilir bir USB yapılır. Ubuntu, Puppy ve Debian gibi çok sayıda Linux çeşidi desteklenmektedir. Bu yardımcı program sayesinde açık kaynaklı işletim sistemini PC’nizde daha kolay çalıştırabilirsiniz. Resmi web sitesinde, ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Linux, Mac OS X ve Windows’ta UNetbootin desteklenir. Bu program, tıpkı açıklanan diğer araçlar gibi, bir CD yazmadan Ubuntu ve diğer Linux dağıtımları için önyüklenebilir Canlı USB çubukları yapmanızı sağlar. Bunu kullanmak için iki yöntem vardır. Ya daha önce indirdiğiniz bir ISO dosyasını kullanabilir ya da programın sizin için bir CD imaj dosyası indirmesine izin verebilirsiniz. İndirmesi kolay ve ücretsiz. Kullanmanıza yardımcı olmak için, çevrimiçi olarak bir ton yararlı bilgi de bulabilirsiniz.

Bizim görüşümüz:

Rufus oldukça dikkat çekici bir araçtır. USB sürücünüzü benzer uygulamalardan daha hızlı biçimlendirebilir. Dosya küçük olmasına rağmen, ihtiyacınız olan tüm bilgileri içerir.

İndirmemi önerir misiniz?

Evet. Önyüklenebilir USB çubukları yapmak için en hızlı ve en iyi araçtır. İhtiyacınız olan tüm gerekçe bu.

Artıları

 • Hafif
 • Hızlı
 • Kurulum gerektirmez

Eksileri

 • Bir seferde yalnızca bir ISO’yu destekleyebilir
 • Hızlı yardım mevcut değil
 • İddia edilen hatalar

Rufus (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Rufus Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

 • Lisans: Ücretsiz
 • Yayımcı: Pete Batard/Akeo
 • Boyut: 1.3 MB
 • Arayüz: Türkçe
 • Sistem:Windows  
 • Virüs Tarama0 / 17

[acf field=”buton_sablonu”]
Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: