Ana Sayfa İnternet Skype İndir Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 İçin

Skype İndir Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 İçin

Önemli not: Windows 10 kullananların bilgisayarında Skype uygulaması zaten var. İşletim sistemiyle birlikte gömülü olarak yani hazır bir şekilde geliyor. Başlat’ı açıp arama kutusuna skype yazarak programı bulup çalıştırabilirsiniz. Eğer bir şekilde kaldırdıysanız ve tekrar yüklemek istiyorsanız, buraya tıklayarak resmi sayfasına gidip Windows 10 uygulamasını yükleyebilirsiniz. Windows 7 ve Windows 8 için Skype programını ise yukarıdaki indirme butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Akıllı telefonlarda kullandığımız ünlü mesajlaşma programı WhatsApp uygulaması mobil dünyası için neyse, Skype programı da bilgisayar dünyası için odur. Yani en popüler anlık mesajlaşma yazılımıdır.

Skype İndir

Eskiden MSN Messenger vardı. Sonra Microsoft firması bunu satın alarak ismini Windows Live Messenger olarak değiştirdi. Daha sonra bu projeyi toptan iptal etti ve onun yerine Skype programını üretti.

Skype’nin tarihçesine kısaca göz attıktan sonra gelelim rakiplerinden farkına. Bir kere video konferans sırasındaki görüntü kalitesi çok yüksek. Full HD kalitesinden söz ediyorum. İkinci olarak ekran paylaşım özelliğine sahip olması harika. Ayrıca çok ucuz ücretler karşılığında dünyanın her ülkesine arama yapıp sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunuyor. Mesela ülkemizde hem ev telefonlarını hem de cep telefonlarını Skype üzerinden kolayca arayabilirsiniz.

Programın grup sohbet özelliğinden faydalanarak 100 kişiye kadar gruplar oluşturup toplu sohbet edebilirsiniz. Facebook ile entegre olabilen Skype programındaki tüm yazılanlar çok güçlü algoritmalarla şifrelendiği için oldukça yüksek bir güvenlik sunuyor.

2018 04 29 11 59 09 1


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz