Disk birleştirme, bilgisayar hızlandırma ve oyun hızlandırma programı

Smart Defrag Türkçe İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

Smart Defrag programı sabit diski (HDD) birleştirerek bilgisayarı hızlandırır. Tıpkı bir SSD kadar hızlı bir diske kavuşursunuz. İleri seviye bir bilgisayar uzmanının bilgisayarda yapacağı ince ayarları otomatik olarak yaparak bunu başarır.

Disk birleştirme, bilgisayar hızlandırma ve oyun hızlandırma programı

Ara sıra harddisk birleştirmek çok iyi sonuçlar veriyor. Aksi takdirde bilgisayarınız yavaşlayabilir. Çünkü bilgisayarın yavaşlamasının ana nedeni diskin parçalara ayrılmasıdır. Geliştirilmiş paralel işlemli birleştirme motoru ve daha yüksek birleştirme hızı sayesinde, Smart Defrag programı harddisk performansını artırır ve harddisk içindeki verilere erişimi hızlandırır. Dolayısıyla dosyaları kopyalamak, yapıştırmak veya ağır oyunları oynamak bile eskisinden çok daha hızlı olur. Disk birleştirme işlemini yönetmek için Smart Defrag programı çok gelişmiş seçenekler sunuyor. Zaten bilgisayar boşta olduğu zamanlarda, arka planda sessizce çalışarak işini yapar yani sabit diski birleştirerek bilgisayarı daha hızlı hale getirir.

Bilgisayarı iyi bir şekilde yönetmek için sistemdeki tüm dosyaların iyi bir şekilde organize edilmesi gerekir. Bundan dolayı pek çok kişi bilgisayarının sabit diskini farklı bölümlere ayırıyor. Smart Defrag programı sayesinde kesin olarak disk birleştirme işlemini düzgün bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Programın yeni sürümünde sadece harddiske değil, aynı zamanda Windows Uygulamalarına ve seçtiğiniz belirli klasörlere veya dosyalara da birleştirme yapabilirsiniz.

Smart Defrag ile oyunları hızlandırma ve bilgisayarın açılışını hızlandırma

Eğer kullandığınız harddisk birleştirilirse, bilgisayarınız doğal olarak eskisine göre daha hızlı açılacak ve oyunları daha yüksek performansta donmadan takılmadan oynayacaksınız.

Zaten Smart Defrag programının yeni sürümünde özel bir Oyun Enİyile aracı bulunuyor ve bu araç yalnızca oyun performansını artırmak için dizayn edilmiş.

Smart Defrag Kullanımı

Çok basit ve kolay. Yukarıdaki ekran görüntüsü resminde Yerel Disk seçeneğini seçip alt taraftaki mavi renkli Akıllı Birleştir butonuna tıklayarak harddiski birleştirebilirsiniz.

Dilerseniz Local Disk yerine veya yanı sıra, Windows Apps seçeneğini seçerek Windows uygulamalarını birleştirebilir veya en sağdaki Dosya ve Klasör Ekle bölümündeki Klsör ekle veya Dosya Ekle seçeneğine tıklayarak istediğiniz klasörleri ekleyip klasör birleştirmesi yapabilirsiniz.

Ayrıca pencerenin en üst kısmında yer alan sekmelerden Oyun Enİyile sekmesine tıklayıp bilgisayarın oyun performansını artırabilirsiniz.

Yine en üstteki sekmelerden Önyüklemede Birleştir sekmesine tıklayarak bilgisayarın açılışını hızlandırabilirsiniz.

Smart Defrag Türkçe İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: IObit
  • Boyut: 14.9 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

Smart Defrag programı bilgisayarıma virüs bulaştırır mı?

Bu programın kurulum dosyasını Virustotal.com sitesinde taramadan geçirdiğim zaman 68 antivirüs programından yalnızca DrWeb programı uyarı verdi. Aralarında Kaspersky, Avast, Norton ve BitDefender gibi devlerin de olduğu diğer 67 antivirüs programı temiz ve güvenli olduğunu onayladı. Dolayısıyla bu programın %100 güvenli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sonuçlara buradan bakabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: