Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları Speccy (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Speccy (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Speccy indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Bilgisayarınızda sistem ve donanım bilgilerini görüntüleme programıdır!

Microsoft Windows PC parçaları için bir değerlendirme aracıdır.

Program, aşağıdaki bilgisayar veya dizüstü bilgisayar bileşenlerinin her biri için ayrıntılı sistem bilgisi raporları sağlar: “Ses”, “CPU”, “Grafikler”, “Anakart”, “Ağ”, “İşletim Sistemi”, “Optik Sürücüler”, ” Çevre Birimleri,” “RAM” ve “Depolama”.

Kullanıcı arayüzünün ilk sekmesinde kapsamlı bir özet okuyabilirsiniz.

Speccy ne kadar güvenli?

Speccy’yi PC donanımına indirmek güvenlidir. Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP’nin 32-bit ve 64-bit sürümleri için Piriform LTD, Speccy’yi geliştirdi ve yayınladı. Yazılım şirketi ayrıca CCleaner, Defraggler, Recuva ve diğer programları da yayınladı.

Speccy: Kötü amaçlı yazılım mı?

Reklam yazılımı, kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım Speccy’de mevcut değildir. Yükleme prosedürü sırasında, üçüncü taraf yazılımı indirmeniz ve yüklemeniz istenmez. Program herhangi bir reklam olmadan güvenle kullanılabilir. Bilgi aracı, basit, reklamsız bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Speccy ne için kullanılır?

PC’nizin dahili ve harici bileşenleri, ekipmanınızın sağlığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir analiz üretmek için Speccy tarafından değerlendirilebilir.

Kullanıcı arayüzü sezgiseldir ve kullanımı kolay basit bir düzene sahiptir. Bilgi yardımcı programının “Özet” sekmesi, her birimin kısa bir özetini sağlar. Malların marka ve model numaraları kolayca görülebilir.

‘Özet’ bölümündeki başlıkların altında bir veya birden fazla cihaz listelenebilir. “İşletim Sistemi” bölümünde yer alan seri numarası ve kurulum tarihi gibi önemli detayları hızlıca öğrenebilirsiniz.

OS bölümünde otomatik güncelleme ayarlarını inceleyebilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımdan koruma programının durumunu “Antivirüs” bölümünde kontrol edebilirsiniz.

Merkezi işlem biriminizdeki işlemci sayısı, ‘Çekirdekler’ altındaki ‘CPU’ sütununda görülebilir.

Her işlemcinin mevcut çekirdek hızını ve sıcaklığını ekranın alt kısmındaki tabloda görebilirsiniz. Ek olarak, çizelge “Çarpan”, “Bus Speed” ve “Threads”ı gösterecektir.

Bilgisayarınızda ne kadar RAM bellek alanı olduğunu ‘RAM’ bölümünden öğrenebilirsiniz. Listelenen toplam, kullanılan ve boş bellek yuvalarına bakarak ne kadar depolama alanı kullandığınızı görebilirsiniz.

‘Bellek’ açılır menüsünün altında, RAM sisteminin frekansı, boyutu ve türünün bir listesi görünecektir.

Mevcut bellek kullanım oranınız, “Fiziksel Bellek” altındaki “Bellek Kullanımı” teriminin yanında görüntülenecektir. “Anakart” sekmesi, BIOS, voltaj, PCI verileri vb. dahil olmak üzere makinenin teknik özellikleri hakkında bilgiler içerir.

Bağlı monitörlerin monitör yüksekliği, genişliği ve çözünürlüğü gibi temel özellikleri “Grafikler” altında listelenecektir. Grafik kartlarınız senkronize ise üretici, kimlik vb. istatistiklere erişebilirsiniz.

Bilgisayarınızın ileri düzeyde bilgisi

“Depolama” seçeneği, sabit sürücüleriniz hakkında bilgi sağlar. ‘Optik Sürücüler’ bölümü, DVD yazıcı veya Blue-Ray okuyucu gibi sahip olduğunuz farklı türdeki optik sürücüleri listeleyecektir.

Kulaklıklar, hoparlörler ve diğer ilgili ses sistemlerinden “Ses” altında bahsedilecektir. “Çevre birimleri” terimi, fare ve yazıcılar gibi bağlı harici donanımı ifade eder. ‘Ağ’ bölümünde, bağlı tüm internet bağlantılarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Popüler donanım monitörlerine alternatifler

Benzer tanılama araçları arasında Aida64, Core Temp, CPU Z, HWiNFO, HWMonitor ve MSI Afterburner bulunur.

Her sistem algılama uygulaması, PC’nizin bileşenlerini izler ve ayrıntılı bilgiler üretir. Programlar donanımınızın profilini derinlemesine çıkarır.

Core Temp’in birincil amacı, CPU sıcaklıklarını ölçmektir. Ekran kartları MSI Afterburner tarafından dikkatlice taranır.

Aida64 ve CPU-Z çapraz platform olmasına rağmen, yalnızca Windows PC masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar diğer muhabirlerle uyumludur. Ücretsiz yazılım Core Temp, CPU-Z, HWiNFO, HWMonitor ve MSI Afterburner’ı içerir.

Kısa bir deneme süresi boyunca Aida64 kullanılabilir. Speccy, premium teknik yardıma ve otomatik yazılım güncellemelerine erişmek için yükseltebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

Gelişmiş PC spekülasyon yazılımı

Speccy, bilgisayarınızı inceleyen ve ardından size kapsamlı bilgiler sağlayan hassas bir gelişmiş sistem denetçisidir.

Kullanıcı arayüzünü kullanmak basittir. İşletim sistemi, CPU, anakart, optik sürücüler, depolama vb. ile ilgili raporlar inceleme için mevcuttur. Ekranın sol tarafında, kategoriler, her biri bir pencere içinde açılır menüye sahip sekmeler halinde düzenlenmiştir.

Premium sürüm otomatik olarak yazılım güncellemelerini alsa da Speccy’nin ücretsiz sürümünü yükseltmeye devam edebilirsiniz.

Web sitelerinde, en son sistem sürümleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Speccy için yazılım güncellemeleri nadiren gerçekleşir.

Speccy (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Speccy Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Piriform Ltd
  • Boyut: 8.6 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows  
Virüs Tarama0 / 17

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz