Steam Download Gezginler

Steam Download Gezginler

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtılan dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oyun ve iletişim platformu. 2003 yılında piyasaya sürülen Steam, günümüzde dünyanın en popüler dijital oyun dağıtım platformudur.

Steam’de bilgisayar, konsol ve mobil platformlar için binlerce oyun bulunmaktadır. Oyunlar, tek oyunculu, çok oyunculu, ücretsiz, ücretli ve erken erişim gibi kategorilere ayrılmaktadır. Steam’de ayrıca oyunların yanı sıra yazılım, e-kitap ve müzik gibi ürünler de satın alınabilmektedir.

Steam, kullanıcılarına çeşitli özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Oyun yükleme ve güncelleme
 • Oyun arkadaş listesi
 • Oyun içi sohbet
 • Oyun içi pazar yeri
 • Cloud save
 • Remote play

Steam Download Gezginler

Steam’i bilgisayarınıza indirmek için öncelikle Steam’in resmi web sitesine (https://store.steampowered.com/) gitmeniz gerekmektedir. Siteye girdiğinizde, sağ üst köşede bulunan “Steam’i İndir” butonuna tıklayınız.

Butona tıkladığınızda, indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işleminin tamamlanması için internet bağlantınızın hızlı olması gerekmektedir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirdiğiniz dosyayı çalıştırınız.

Dosyayı çalıştırdığınızda, Steam kurulum sihirbazı açılacaktır. Sihirbazı takip ederek Steam’i bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Steam’i kurduktan sonra, bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturmak için, Steam’in ana sayfasına gidin ve sağ üst köşede bulunan “Oturum Aç” butonuna tıklayın.

Açılan pencerede, “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. Açılan formda, sizden istenen bilgileri giriniz ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklayınız.

Hesap oluşturduktan sonra, Steam’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Oyun satın almak için, ana sayfadaki “Oyunlar” sekmesine tıklayınız.

“Oyunlar” sekmesinde, istediğiniz oyunu arayıp satın alabilirsiniz. Oyun satın aldıktan sonra, oyunun indirme işlemi başlayacaktır.

Steam Download Gezginler – Tamindir

Steam’i bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Tamindir web sitesidir. Tamindir, bilgisayar yazılımları ve oyunları için Türkiye’nin en popüler indirme sitelerinden biridir.

Tamindir’den Steam indirmek için, sitenin ana sayfasına gidin ve arama kutusuna “Steam” yazın. Arama sonuçlarında çıkan “Steam İndir” butonuna tıklayın.

Butona tıkladığınızda, Steam’in kurulum dosyası indirilecektir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosyayı çalıştırarak Steam’i bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Steam Download Gezginler – Diğer Yöntemler

Steam’i bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz başka yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

 • Torrent
 • Dosya paylaşım siteleri
 • Oyun indirme programları

Torrent kullanarak Steam indirmek için, bir torrent istemcisi indirmeniz ve Steam’in torrent dosyasını bulmanız gerekmektedir. Dosya paylaşım sitelerinden Steam indirmek için, sitede Steam’in torrent dosyasını bulmanız gerekmektedir. Oyun indirme programları kullanarak Steam indirmek için, programın arayüzünden Steam’i indirebilirsiniz.

Steam Download Gezginler – İpuçları

Steam’i bilgisayarınıza indirirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan bazıları şunlardır:

 • İnternet bağlantınızın hızlı olduğundan emin olun.
 • İndirme işlemini başka bir program veya uygulama engellemiyorsa emin olun.
 • İndirme işlemi sırasında bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın.

Steam Download Gezginler – Sonuç

Steam, dünyanın en popüler dijital oyun dağıtım platformudur. Steam’i bilgisayarınıza indirerek, binlerce oyuna erişebilir ve oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: