İçeriğe geç

Supreme Commander

Supreme Commander bir uzayda uzaylılarla savaşacağınız gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

Kısaca hikayesini şu şekilde özetleyebiliriz: Uzay ve zamandaki bükülmeleri keşfeden insanlık bundan faydalanarak ışık hızından çok daha hızlı seyahat imkanı tanıyan zaman geçitlerini bulur. Bu geçitlerden geçerek evrenin çok uzaklarındaki bir gezegene yerleşerek koloni kurar. Ama burada insanlar kadar gelişmemiş de olsa bir uzaylı formu yaşamaktadır. İnsanlar bu uzaylılardan bir de melez ırk yaratır. Daha sonra hem melez ırk, hem de uzaylılar insanlara karşı isyan eder ve savaş başlatır.

Başlangıçta bu 3 ırktan dilediğinizi seçip başlıyorsunuz ve her birinin güçlü ve zayıf yönleri bulunuyor. Dolayısıyla kimi seçtiğinizin çok da önemi kalmıyor.

Oynayacağınız toplam 39 harita var ve bunlar muazzam büyüklükte ama yakınlaştırma ve uzaklaştırma yaparak haritaya hakim olabiliyorsunuz. İki farklı cephede savaşırken SHIFT tuşuna basarak haritanın istediğiniz yerinde istediğiniz askerlere görev dağıtımı yapabiliyorsunuz. Ayrıca farklı oyun modları, tekli oyuncu, çoklu oyuncu seçenekleri bulunmaktadır.

Grafiklere 10 üzerinden 9, seslendirmeye 10 üzerinden 10 verebiliriz. Fakat çıktığı yıla göre değerlendiriyoruz.

Olumlu Yanları

  • Tekli oyuncu modunda görevler harika
  • Oynanışı keyif veriyor
  • Yapay zekası bakımından ileri seviyede

Olumsuz Yanları

  • Oyun gerçek anlamda zor bir oyun
  • Hikayesi bakımından fazla etkileyici değil
  • Düşük donanımlı sistemlerde sorun çıkarabilir

Oyunu İndir

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir