İçeriğe geç

The Lost Cases of Sherlock Holmes

The Lost Cases of Sherlock Holmes ünlü roman kahramanı olan Sherlock Holmes karakterini ve yardımcısı Watson’u yöneterek toplam 16 bölümden oluşan bir maceraya atılacağınız, bir bulmaca ve gizemli olayları çözme oyunudur.

Filmleri ve kitapları çok tutulan bu güçlü karakter şimdi oyunuyla bize keyif vermeye ve zihnimizi yani ufkumuzu yeniden açmaya geliyor.

Dedektiflik oyunlarının kralı olan Sherlock Holmes ile  mesela bin fit yükseklikte meydana gelen bir cinayet olayını çözmek için uğraşacak ve falcısından palyaçosuna yada çırağına kadar herkese şüpheyle bakacaksınız. Fakat bunların birbiriyle hiç alakasının olmadığını anlayınca, oyunun hiç de kolay bulmacalardan oluşmadığını fark edeceksiniz.

Genellikle oyunda yaptığınız şey ipuçlarını toplamaktan ibaret. Dolayısıyla gizlenmiş objeleri bulmak için çaba harcayacaksınız. Ekranda size hangi objeleri bulmanız gerektiği gösterilmektedir.

Yeterli miktarda delil topladıktan sonra iyi bir değerlendirme yaparak asıl suçluyu bulmak zorundasınız. Dolayısıyla şüphelilerin kız yada erkek olması, fiziksel özellikleri ve olayla ilişkili kanıtları ekranda gösterilir. Suçluyu bulunca dava kapanır ama davalar hiçbir zaman bitmez. Hemen sıradaki dava görevi sizi bekliyor olacak.

Tıpkı gerçekte olduğu gibi Sherlock Holmes ve Watson arasındaki konuşmalar akıllıca olduğu için büyük keyif veriyor.

Olumlu Yanları

  • 16 adet olayı aydınlatacaksınız
  • Çeşitli oyun türlerinin birleşmiş hali gibi
  • Diyaloglardan zeka fışkırıyor

Olumsuz Yanları

  • Grafikler eski moda
  • Bazen bizden istenen bir eşyayı görmek yani bulmak aşırı zorlaştırılmış

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir