Total Annihilation

Fütürüst ve sıra dışı bir gelecekte geçen Total Annihilation kısaca yapay zeka ve faydaları ile zararları hakkında bilim kurgu tarzı bir oyun.

İnsanoğlu The Core adlı bir yapay zeka icat eder. Bu teknoloji sayesinde evrende pek çok yeri sömürgeleştirir. Her şey güzel giderken günün birinde insanoğlu ölümsüz olmak ister ve yapay zekası olan The Core insan bilincini makineye aktararak buna bir çözüm sunar. Ne var ki, The Core aslında tüm insanları istisnasız bunu yapmaya zorlar. Hal böyle olunca, evrenin uzak bir köşesindeki ufak bir halk buna karşı çıkarak büyük bir mücadele yani savaşı başlatacak. Evrendeki en güçlü şey olan The Core isimli bu yapay zekaya karşı kazanmaktan başka hiçbir çareleri yok.

Tek oyunculu modda 150 adet birim ve 25 farklı görev sizi bekliyor. Görevleri yaparken denizaltı araçları, uçaklar, gemiler ve tankları kullanacaksınız.

Çok oyunculu modda ise arkadaşlarınızla birlikte aynı takımda omuz omuza savaşabilirsiniz. Bazen çölde bazen ormanda bazen buzun üzerinde bazen de başka bir gezegende savaşı sürdürmek zorundasınız. Üstelik üç boyutlu binalar inşa edebilirsiniz. Zaten oyunun grafikleri 3D olarak dizayn edilmiştir.

Olumlu Yanları

  • Seslendirme ve müzikler harika
  • Harita düzenleyicisi bulunuyor
  • Çok güçlü bir yapay zeka karşısında galip gelmeye çalışacaksınız

Olumsuz Yanları

  • Üç boyutlu olsa bile grafikler biraz eskimiş gibi görünüyor

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: