Ana Sayfa Güvenlik Türkçe Bedava Antivirüs Programı Bilgisayar Koruması ve Güvenliği İçin Virüsleri Silme Programı

Türkçe Bedava Antivirüs Programı Bilgisayar Koruması ve Güvenliği İçin Virüsleri Silme Programı

2014-08-15_13-28-30

 

Genellikle insanlarda tümüyle ücretsiz olan antivirüs yada diğer güvenlik programlarına karşı sanki çoğu fasa fisoymuş ve trişkadan koruyormuş gibi önyargılı bir tutum hakimdir. Bu nedenle çoğunlukla bu ücretsiz virüs koruma programlarının yerine ücretli olan antivirüslere para öderler yada internetten buldukları crackli ürünleri kullanırlar. Fakat korsan yazılımları kullanmanın bilgisayara ne kadar zararlı olabileceğini, onu geçtim kişisel bilgilerin başkaları tarafından çalınması ve hatta banka bilgilerinin ve sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi riskinin bile hiç de az olmadığını bilen bilinçli kullanıcılar serial yada crack sitelerinden uzak durmayı tercihe diyor. Bu gibi insanlara tavsiyem artık yeni çıkan ücretsiz antivirüs programlarının geçmişteki kadar başarısız olmadıkları ve hatta ücretli olan rakipleriyle gerçek anlamda boy ölçüşebileceği bir seviyeyi yakaladığını bilmeleridir. Bunlardan birisi de dünyaca ünlü güvenlik şirketi Panda’nın yayınladığı büyük bir hizmet olan ücretsiz antivirüs programıdır. Bu program sayesinde en güncel virüslerden bile tümüyle korunacağınızdan emin olabilirsiniz.

Programın arayüzü biraz Windows 8 Metro arayüzü tasarımına sahip ve böylece kullanıcıların yazılımı kullanırken zorlanmalarının önüne geçilmeye çalışılmış. Bu sayede anlık olarak gerçekleştirilen tarama işlemlerini görebiliyor, programın alt menülerinde yer alan diğer işlevlerine de kolayca erişebiliyorsunuz.

Antivirüste yer alan tüm araçları kısaca listelemek gerekirse;

Antivirüs

Bu bölümde bilgisayarınızdaki tüm sabit diskleri tam bir virüs taramasından geçirebilir, ortaya çıkan virüsleri karantinaya alabilir veya dosyaları ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda tarama zamanı planlama ve aylık raporları görme gibi seçenekler sayesinde bilgisayarınızın güvenliği üzerinde tam bir denetim sahibi olabilirsiniz.

USB Aşısı

USB Aşısı modu, bilgisayarınıza taktığınız USB aygıtlarından bilgisayarınıza gelebilecek virüsleri engelliyor ve aynı zamanda bu diskleri koruma altına alarak onlara virüs bulaşmasına da engel oluyor. Dolayısıyla sürekli taşınabilir depolama cihazlarını kullananlar için en önemli araçlardan birisi.

Kurtarma Kiti

Bazen bilgisayarlarımıza bulaşan virüsleri temizlemek zor olabiliyor ve bu zararlı yazılımlar bilgisayarın diğer işlevlerini etkisiz hale getirerek kendilerinin silinmelerini engelliyorlar. Bu durumlar için hazırlanmış olan Kurtarma Kiti, bilgisayarınıza hakim olmadığınızda bu durumdan kurtulabilmenizi sağlıyor.

İşlem İzleme

İşlem izleme özelliği ise anlık olarak bilgisayarınızda gerçekleşen işlemleri takip ediyor ve bu sayede o an zararlı bir şekilde hareket eden programlar ortaya çıkıyor. Malware, adware, virüs, trojan gibi zararlı yazılımlar elbette bu aracın skalası altına giriyor.

Panda Free Antivirus’ün ayarlar bölümünde gerçekleştirebileceğiniz pek çok özelleştirme seçeneğinden faydalanarak programın tam da istediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok antivirüs yazılımı arasından kullanım kolaylığı ve güvenlik düzeyi ile öne çıkan Panda Free Antivirus’ü kesinlikle denemelisiniz.

Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1 işletim sistemlerinin tümünü destekleyen, TR dil seçeneği olan, lisansı tamamen bedava olan ve dosya boyutu 1.27 MB olan Panda Free Antivirüs programını aşağıdan direk olarak indirebilirsiniz…

Indir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz