Videodan ekran görüntüsü alma (yakalama) programı ücretsiz indir

sc-batchvideoresizer.jpg (802×502)

Merhaba arkadaşlar, bugün yine her zamanki gibi çok yararlı olacağına inandığım, oldukça yüksek bir kaliteye sahip, çok kullanışlı ve tümüyle ücretsiz olan bir programı sizlere tanıtmak istiyorum. Lafa başlamadan önce bu programın kullanımının epey kolay olduğunu ve kesinlikle gözünüzü korkutmamanızı tavsiye ediyorum. Tanıtacağım programın adı Batch Video To Image Extractor olup kendisi videlardan kare almak için tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan yazılımlardan biridir. Nasıl çalıştığı, ekran görüntüsünün nasıl alındığı ve ayrıntılı özellikleri ile ilgili detayları yazının devamında inceleyebilirsiniz…

Program hem tek bir videonun hem de arka arkaya listeye eklediğiniz çok sayıdaki videonun tüm karelerini resim olarak kaydedebildiği için oldukça işlevsel bir toplu işlem yeteneğinin olduğunu söyleyebilirim.

İsterseniz videonun her karesinden alınan resimleri ayrı ayrı kaydedebilir, dilerseniz de 225 adede kadar farklı kareyi tek bir resme sıkıştırabilirsiniz. Bu anlamda yeteri kadar geniş seçenekler sunduğunu söylemek mümkün.

Programın arayüzü basit ve anlaşılır şekilde hazırlandığı için kullanırken herhangi bir zorluk yaşayacağınızı da sanmıyorum. Kullanırken işlem hızının da böyle yoğun bir operasyon için yeterli olduğu söyleyebilirim. Bilgisayarınız çok eski değilse herhangi bir kasılma ya da zorlanma meydana gelmeyecektir.

İlk başta benim de kafam karışmıştı fakat programın penceresine şöyle sakin bir kafayla bakınca neyin nerede olduğu ve ne işe yaradığı çok net anlaşılıyor. Daha önce hiç bu tarz programları kullanmayanların bile rahatlıkla bu işin üstesinden gelebileceğini söyleyebilirim. Programın dosya boyutu sadece 7.1 MB olmakla birlikte Windows 8.1 dahil bütün işletim sistemlerinde hiç problem çıkartmadan ve sistemi yavaşlatmadan kullanılabiliyor.

indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: