İçeriğe geç

VirtualBox (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

VirtualBox (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için VirtualBox indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

VirtualBox bilgisayara sanal işletim sistemi kurma programıdır. Vmware ve Virtual PC programlarının başarılı ve ücretsiz bir alternatifidir.

VirtualBox programı Windows kullanıcıları için ücretsiz sanallaştırma yazılımıdır.

Oracle Corporation tarafından oluşturulan bu teknoloji, kullanıcıların bilgisayarlarında birçok işletim sistemini çalıştırmasına olanak tanıyor.

Açık kaynaklı yazılım olarak sunulan birkaç profesyonel sanallaştırma çözümünden biri, zengin özelliklere sahip bir pakettir.

Kullanıcı topluluğu bunu sık sık günceller ve Oracle, nihai ürünün kullanıma sunulmadan önce endüstri standartlarını karşıladığından emin olur.

macOS destekli bilgisayarlarda VirtualBox da indirilebilir ve oldukça popülerdir.

Esnekliği ve donanım giderlerini artırın

Sanal makineler günümüzde işletmelerde ve bulut bilişim çözümlerinde giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Kullanıcılar VirtualBox ile ev bilgisayarlarında sanallaştırmadan faydalanabilirler.

Çevikliği ve verimliliği artırırken donanım giderlerini büyük ölçüde azaltan VirtualBox kullanarak bir işletim sistemi simülasyonu geliştirebilirsiniz.

VirtualBox’ın amacı nedir?

Windows için VirtualBox’ı indirdikten sonra yerel Windows bilgisayarınızda Mac ve Linux işletim sistemlerini kolayca çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca, aracı kullanarak normalde erişiminizin olmayacağı programları da çalıştırabilirsiniz. Ek olarak, sanallaştırmanın tüm çekici faydalarını sağlar.

Kullanıcılar, bir işletim sistemini tam olarak kurmadan önce test edebilir veya bir Windows 10 cihazında Windows 8 gibi eski bir işletim sistemini çalıştırabilir.

Çok sayıda sanal makineyi az sayıda ana bilgisayara paketlemek, pahalı donanımlardan tasarruf ederken masaüstü bilgisayarlarının tam performansını kullanmalarına olanak tanır.

Kullanıcılar, anlık görüntü özelliği sayesinde bir şeyler ters gittiğinde hızlı bir şekilde eski bir görüntüye geçebilir ve sık sık yedekleme yapmaktan vazgeçebilir.

Teknolojiden anlayan kullanıcılar için kurulumu basit

Teknoloji konusunda bilgiliyseniz, VirtualBox ve başka bir işletim sistemini kurmak çok basittir. Deneyiminiz yoksa Oracle’ın talimatlarını okumanız gerekebilir. 2GB RAM’e sahip bir makinede kurulum sadece birkaç dakika sürer.

Programı yüklemek veya USB ve yalnızca ana bilgisayar, köprü ve geleneksel ağ gibi diğer ağ yapılandırmaları için destek eklemek her ikisi de seçeneklerdir. Yazılım, yüklendikten sonra mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunarak, varsayılan bilgisayar ortamınızda birçok işletim sistemini ve uygulamayı çalıştırmanıza olanak tanır.

Basit ve kullanıcı dostu arayüz

Machine, File ve Help, VirtualBox’ın düzenli kullanıcı arayüzünün üç ana menüsüdür. İlk konuk işletim sisteminiz Makine seçeneği kullanılarak yapılabilir. CTRL ve N tuşlarına aynı anda basarak sanal bir makine eklemek kolaydır.

Bunu yaptıktan sonra bir modül belirir ve yüklemek istediğiniz işletim sistemi türünü ve benzersiz adı seçmenizi ister. En yeni yazılım sürümü, her şeyi görmeye devam ederken pencere boyutunu küçültebilmeniz için ekranı yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.

Kullanıcılar, Dosya menü öğesi aracılığıyla medya yöneticisine, tercihler modülüne, içe ve dışa aktarma işlevlerine erişebilir. Çalıştırdığınız herhangi bir sanal makinenin CPU ve IO süresi VirtualBox ile azaltılabilir veya sınırlandırılabilir.

Bir kısıtlama oluşturarak sanal işletim sisteminin tüm sistem kaynaklarınızı tüketmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca yazılım, sorunları gidermek ve sanal makinelerinizin performansını artırmak için bir dizi araç sağlar.

Özelleştirme için sayısız seçenek

Linux, macOS ve Oracle Solaris ana bilgisayarları dahil olmak üzere çok sayıda işletim sistemi VirtualBox tarafından desteklenir. Kullanıcılar, test ve geliştirme için yararlı olan özel veya çok platformlu bir sunucu oluşturma yeteneğine sahiptir. Konuk işletim sisteminin kullanıcı arayüzü bile çeşitli seçenekler kullanılarak özelleştirilebilir.

Entegrasyon biraz zaman alabilir

Konuk işletim sistemi oluşturmak, VirtualBox’ın ücretsiz sürümünü kullanmanın en zor yönlerinden biridir.

Bazı yönler kullanıcılar tarafından otomatikleştirilemez; bunları manuel olarak gerçekleştirmeleri gerekir. Kullanıcıların prosedür boyunca da sabırlı olması gerekir. Örneğin, VirtualBox kullanarak Windows 10 ve hatta Windows 7 kurulumunu tamamlamak zaman alacaktır.

Neyse ki yazılım, kullanıcıların gerektiğinde yardım alabilmeleri için çeşitli kılavuzlu modlar sağlar. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, VirtualBox’ın derin entegrasyon seçeneğinin olmaması büyük bir avantajdır.

Bu, sanal bir makine bir virüs saldırısına açıksa, ana bilgisayar sisteminin güvenli olduğu anlamına gelir. VirtualBox, ana bilgisayar ve konuk arasında önemli ölçüde daha iyi işletim sistemi entegrasyonu sunan ticari ürünlere rağmen sanallaştırma için gereken tüm temel araçları sağlar.

VirtualBox (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

VirtualBox Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Oracle
  • Boyut: 103.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem:Windows  

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.

VirtualBox 6.1.36 platform paketleri

VirtualBox Kullanım Kılavuzu

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir