Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları VMware Workstation Player İndir (Nedir Nasıl Kurulur Kullanılır Kaldırılır İndirilir)

VMware Workstation Player İndir (Nedir Nasıl Kurulur Kullanılır Kaldırılır İndirilir)

VMware Workstation Player bir sanal makine oluşturma yani bilgisayara iki işletim sistemi kurma programıdır.

VMware Workstation Player sayesinde çok kolay bir şekilde iki veya daha fazla işletim sistemini tek bir bilgisayara aynı anda yükleyip kullanabilir ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilir yada kopyalama / yapıştırma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Vmware Workstation Player 15 Ekran Görüntüsü Resmi

VMware Workstation Player Ne İşe Yarar?

Eğer bilgisayarınızda Windows 10’u kullanıyorsanız ama aynı zamanda Linux işletim sistemine de ilgi duyuyorsanız, VMware Workstation Player ile kolayca Linux’u yükleyip kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer internetten indirdiğiniz bir programın virüs içermesinden şüphe ediyorsanız ama yine de çalıştırmak zorunda kaldıysanız, VMware programıyla yüklediğiniz ikinci işletim sisteminde bu programı kurup çalıştırabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz. Zaten yazılım geliştiriciler genellikle yeni programları test etmek için VMware gibi sanal işletim sistemi kurma programlarından faydalanır. Bunların yanı sıra, kullandığınız eski bir bilgisayarın tüm verilerini yedekleyip ikinci bir işletim sistemi oluşturarak oraya yükleyebilir ve istediğiniz zaman tek tıklamayla eski bilgisayarınızdaki dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Eski bilgisayardaki verilerini taşıyamayan kişiler için ideal bir seçenektir.

VMware Workstation Player Kullanımı Hakkında Bilgi

Bu program sayesinde yeni işletim sistemlerini deneyebilir ve iki işletim sistemi arasında geçiş yapmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalmazsınız.

32-bit veya 64-bit Windows işletim sistemlerini yada Linux işletim sistemlerini normalden çok daha hızlı ve kolay bir şekilde sanal makineye kurabilirsiniz. Mesela bilgisayara format atarken 30 dakikada Windows’u kuruyorsanız, VMware Workstation Player programıyla en fazla 15 dakikada bu işi halledebilirsiniz. Üstelik yeni bir sanal makine oluşturup bu makineye dilediğiniz bir işletim sistemini kurmak gerçekten çok kolay, çok basit, hatasız ve sıfır sorunla gerçekleşen bir işlemdir. Daha önce defalarca denediğim için bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Dilerseniz Ubuntu ve diğer tüm işletim sistemlerini yükleyip test edebilir veya bu işletim sistemleri üzerine uzmanlaşarak çeşitli alanlarda iş bulabilirsiniz.

Örneğin Windows XP işletim sistemini sanal makineye yükleyerek daha iyi grafikler, daha hızlı bir performans ve daha sıkı bir entegrasyon ile kullanabilir ve XP’nin gerçek anlamda tadını çıkartabilirsiniz.

VMware Workstation Player Başlıca Özellikleri:

 • Tüm işletim sistemlerini çalıştırabilir.
 • Ana makinenin tüm cihazlarına (aygıtlarına) erişim sağlayabilir yani kullanabilirsiniz. Mesela ana makineye takılan DVD sürücüleri açabilir, adaptörü ve USB bellekleri kullanabilirsiniz.
 • Dosyaları ve metinleri kopyalayarak ana makineden sanal makineye yapıştırabilir veya tam tersini yapabilirsiniz.
 • Ana makineyle sanal makine arasında sürükle-bırak desteği mevcuttur.
 • Çoklu ağ seçenekleri mevcut. Sanal makineler ana makinenin IP adresini alabilir veya ağdan yada ana makineden tamamen izole olarak ayrılabilir.
 • Ana makine veya sanal makine hem 32-bit hem de 64-bit mimarisinde olabilir.
 • Sanal makinenin RAM belleğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.Böylece sanal makinenin performansını optimize edebilirsiniz.
 • Sanal makinede web tarayıcıya bile ihtiyaç duymadan, entegre Google arama kutusundan doğrudan Google üzerinde arama yapabilirsiniz.

VMware Workstation Player İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Üstteki linke tıklayarak programı resmi sitesinden tek tıkla indirebilirsiniz. Olmaz ama eğer olur da bu link çalışmazsa, o zaman alternatif olarak başka bir kaynaktan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Lisans: Deneme
 • Yayımcı: VMware
 • Boyut: 90.6 MB
 • Arayüz: İngilizce

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz