Ana Sayfa Video ve Ses Wale – Ses Yüksekliği Eşitleme Programı Ücretsiz Windows İçin

Wale – Ses Yüksekliği Eşitleme Programı Ücretsiz Windows İçin

Bilgisayarda müzik dinlerken bazı şarkıların kısık seste bazılarının ise yüksek seste çıktığına şahit olarak bu duruma sinir olabilirsiniz. Çünkü ikide bir bilgisayarın sesini açmak yada kısmak zorunda kalabilirsiniz.

Wale isimli ücretsiz Windows programı bu soruna kökünden çözüm getiriyor. Wale ses dosyalarının örneğin mp3 dosyalarının seslerini eşitlemek yerine, bilgisayarın ses yüksekliğini ona göre ayarlıyor. Yani bilgisayarda çalışan hangi programdan ses çıkarsa çıksın bu sesi sizin belirlediğiniz seviyede tutmak için otomatik ayarlama yapıyor.

Hemen İndir

Wale

Örneğin Chrome veya Firefox tarayıcısı üzerinde YouTube videosu izlerken bir videonun sesi az diğerininki çok yüksek olabilir. Wale programı bu videoların sesini de eşitliyor.

Zaten sesi eşitledikten sonra bilgisayarın sesi yükseltme veya azaltmak için kullanılan kaydırma çubuğunu açtığınız zaman, en son bıraktığınız seviyenin değiştiğini göreceksiniz.

Wale Config

Programın ana penceresindeki seçenekler ilk başta sizi korkutabilir ama buna hiç gerek yok.

Sizin yapmanız gereken ilk şey programın ana penceresinin alt tarafındaki Config sekmesine tıklayarak konfigürasyon (ayarlar) ekranını açmak. Ardından bu ekranda Base Level seviyesini doğru şekilde ayarlamak. Yani seslerin şiddetinin hangi seviyede olmasını istiyorsanız, Base Level alanında bu seviyeyi seçmelisiniz. Böylece bu seviyeden daha üst değerler sesin şiddetli yani gür çıkmasına neden olur ve bu seviyeden daha alttaki değerler sesin daha az çıkmasına sebep olur.

Bu ayarı yaptıktan sonra ana pencereye dönün ve Set Volume yazan butonun hemen solundaki alana bilgisayardaki programlardan çıkacak seslerin şiddetinin ne kadar olması gerektiğini sayısal olarak girin. Eğer Base Level alanına girdiğiniz sayıyı girerseniz, tam istediğiniz seviyede sesler çıkacak. Ara sıra daha yüksek tonda müzikler dinlemek yada filmler izlemek isterseniz, bu alandaki sayıyı artırın ve Set Volume butonuna tıklayarak ayarlayın.

Şimdi İndir

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 1 MB
  • İşletim sistemi: Windows tümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz