Warsow

Warsow çevrimiçi bir FPS oyunudur ve hem silahlar hem de çevre bakımından Quake Arena’ya benzemektedir. İki çeşit mermi seçeneği sunuluyor. Önce ağır hasar veren mermileri bitirecek, ardından daha hafif mermilere geçeceksiniz. Dolayısıyla ağır mermileri akıllıca kullanmanız gerekiyor.

Oldukça hızlı oynana akıcı bir oyundur. Oyunun görüntüleri fütürist fakat biraz da çizgi film grafiklerini andırıyor.

Kapalı bir çevrede düşmanlarla seri halde ölümüne kapışmak isteyenler için ideal bir oyundur. Üstelik grafikler ağır olmadığından dolayı asla kasma yavaşlama ve takılma olmuyor.

İsterseniz bilgisayara karşı, isterseniz çevrimiçi olarak dünyadan pek çok oyuncuya karşı oynayabilirsiniz. Fakat oyun tıpkı diğer rakipleri gibi yavaş yükleniyor.

Daha önceden Quake oynadıysanız silahlar ve oyun dinamiği siz çok tanıdık gelebilir.Online bir oyun için en büyük eksilerinden birisi yükleme süreleri. Bu tip oyunlarda alışık olmadığınız uzunlukta bekleme süreleri ile karşılaşacaksınız. Özgün grafikleri ve mekan tasarımları ise oyunu farklılaştıran en büyük özellik. Silahlardaki 2 farklı mermi seçeneği de bu oyundan önce pek de görmediğimiz bir yenilik. İlk olarak daha fazla hasar veren mermileri kullandıktan ve bitirdikten sonra daha az hasarlı mermi grubuna geçiyorsunuz. Bu da size mermilerinizi akıllıca kullanma zorunluluğu kılıyor.

Olumlu Yanları

  • Quake gibi eğlenceli
  • Oynanış hızı yüksek

Olumsuz Yanları

  • Yüklenmesi çok uzun sürüyor

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: