İçeriğe geç

Windows 10 (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows 10 (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Windows 10 indir Türkçe son sürüm ücretsiz!  

Microsoft Windows 10’a Genel Bakış

Masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve desteklenen diğer çeşitli cihazlar için birçok Microsoft işletim sisteminden biri Windows 10’dur. Windows 8.1, Microsoft Windows 10’dan önce geldi ve en son sürüm olan Windows 11 onu izledi. Temmuz 2015’teki genel sürümünden bu yana, Windows 10 kullanıcıları sürekli, ücretsiz güncellemelere erişti.

Bu güncellemeler, yeni teknolojik gelişmelere ayak uydurmak, bilgisayar güvenliğini artırmak ve bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için size en yeni özellikleri ve işlevleri sunar. Windows 10’a yönelik en son Kasım 2021 güncellemesi, gelişmiş Wi-Fi güvenliği için WPA3 H2E standartları, geliştirilmiş Windows Hello for Business ve önceki sürümlerdeki özellikleri içeren 21H2 sürümünü getirdi.

Windows 10’daki Seçenekler

Windows Kenarı

Windows’un önceki sürümlerinde bulamayacağınız Windows 10’un göze çarpan özelliklerinden biri, Internet Explorer’ın geliştirilmiş bir sürümü olan Microsoft Edge’dir. Düzen daha iyi estetik çekiciliğe sahiptir. Birçok ek özelliği ile daha hızlı ve daha güvenlidir. Microsoft Edge artık Internet Explorer yerine varsayılan çevrimiçi tarayıcınız olsa bile, isterseniz Internet Explorer’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cortana

Windows arama çubuğunuzun yanındaki küresel sembol gözünüze çarpacaktır. Benzer görevler, yeni bir teknoloji olan Cortana ve Siri, Google Asistan tarafından yürütülmektedir. Sorularınız, bilgisayarınızdaki mikrofon kullanılarak yazılabilir veya sesten metne dönüştürülebilir. Sanal asistan Cortana, hesaplamaları çalıştırma, bir Teams toplantısına katılmanıza anında yardımcı olma, para birimlerini dönüştürme, hava durumu güncellemeleri sağlama, paketleri izleme, takviminizi yönetme ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli görevleri sizin için gerçekleştirebilir.

Windows 10’da Cortana’ya sorun

Görev Görünümü ve birçok masaüstü

Windows 10’da pencerelerinizin bir kısmını sanal masaüstüne kaydırma özelliği, görevlerinizi düzenlemenizi kolaylaştıran ilgi çekici bir özelliktir. Ek olarak, yeni Görev Görünümü özelliği, her açık pencereyi tek bir konumdan görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlar.

Tablet moduna girin

Akıllı telefonunuz tablet modunda dokunmatik olarak optimize edilmiştir, böylece bir fareye veya klavyeye ihtiyacınız olmaz. Tablet modunda, masaüstü ve görev çubuğu simge durumuna küçültülür ve tüm uygulamalarınız tam ekran modunda açılır. Windows 10 ile tablet görünümü ve masaüstü arasında özgürce geçiş yapabilirsiniz. Dokunmatik ekranlı bir bilgisayar kullanıyorsanız, hızlı bir şekilde tablo görünümüne geçebilir ve ardından klavye kullanmak isterseniz masaüstü moduna dönebilirsiniz.

Kolay Bildirim Çubuğu

Tüm bildirimlerinizi görüntülemek için Windows görev çubuğunuzun en sol köşesindeki Eylem Merkezi düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bunu yaparak, kaçırmış olabileceğiniz önemli bilgileri yakalayabilirsiniz.

Windows 10’da bildirim çubuğu

Hareket Merkezi

Artık yeni Windows Eylem Merkezi aracılığıyla Wi-Fi bağlantısı, tablet modu, gece modu, daha düşük ekran parlaklığına basit erişim ve çok daha fazlasını içeren daha fazla özelliğe erişebilirsiniz. Eylem Merkezi’nin üzerinde tüm bildirimler gösterilir.

Windows 10 (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows 10 Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.

NOT: Windows 10 Sürüm 21H2 64 Bit Türkçe | Resmi Microsoft ISO dosyası | Yapı 19044.1288

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir