Ana Sayfa Video ve Ses Windows Media Player 11 Türkçe Son Sürüm

Windows Media Player 11 Türkçe Son Sürüm

Microsoft’un ücretsiz Media Player’i yüksek standartlı

Windows Media Player 11.Jpg (640×428)

Microsoft, Windows Media Player(WMP) 11 ile iTunes’ egemenliğine karşı gelmeyi hedefliyor. Arayüz güçlendirilmiş, kullanılırlık artırılmış ve Microsoft bir numaralı medya uygulamasını online mağazalarla bağlantılı ve mobil aygıtlarla uyumlu eksiksiz bir multimedya merkezine dönüştürmek için çaba harcamış. Yalnız, Windows Media Player 11’inWindows XP ve Vista ile çalışacak şekilde tasarlandığını unutmayın. Uygulamayı Windows 7’de çalıştırıyorsanız, lütfen Windows Media Player 12 yorumunu okuyun.

Windows Media Player 11’i başlattığınızda gözünüze çarpan ilk şey, tamamen yenilenmiş arayüzü. Uygulama artık koyu mavi değil siyah ve parlak ve istediğiniz renk tonunu seçerek özelleştirebiliyorsunuz. Windows Media Player’in sol tarafı kitaplığınız için aşağı açılır bir bölme şeklinde, ortada listeleriniz görüntüleniyor ve sağ taraf çıkarılabilir ortamdan kopyalayabileceğiniz, çıkarılabilir ortama yazabileceğiniz veya bir mobil aygıtla senkronize edebileceğiniz çalma listeleri oluşturmak için kullanılıyor.

Windows Media Player 10 ile karşılaştırıldığında, Microsoft’un arayüzü basitleştirmek ve aşağı açılır menüyü veya sol üstteki hızlı gösterim satırını kullanarak medya listenize daha fazla göz atma seçeneği sunmak için oldukça uğraşmış olduğunu fark ediyoruz. ‘Yürüt’ ve ‘sonraki’ ve ‘ileri’ düğmeleri şimdi arayüzün altında sıralanmış ve üzerine geldiğinizde göz alıcı şekilde parlıyorlar. Microsoft nihayet Windows Media Player arayüzüne iyi bir arama işlevi entegre etmeyi başarmış. Bir sanatçı veya şarkının adını yazdığınızda, uygulama sonuçları ana pencerede getiriyor.

Windows Media Player 11 tüm ortamlarınızı daha erişilebilir kılıyor. Müzik parçalarınızdan resimlerinize, film dosyalarınızdan TV kayıtlarınıza kadar tümüne göz atmak için Ortam Kitaplığı düğmesine çift tıklayın. Küçük resim görünümü, resimleri ve videoları hızlıca taramak ve albüm resmini ses parçalarına eklemek için harika bir yol. Kitaplık düğmesinin altındaki “Ortam bilgilerini değiştir” seçeneğine tıklayarak, PC’nizi yeni ortam dosyalarını otomatik olarak bulması için tarayabilirsiniz. Yürütme listesi oluşturmak için sürükle bırak işlevini kullanmanız yeterli ve ilginç şekilde ses, video ve resimleri de entegre edebiliyorsunuz. Windows Media Player’da çıkarılabilir ortamdan kopyalamak ve çıkarılabilir ortama yazmak da çok basit, ancak ne yazık ki dönüştürme WMA, WAV veya MP3 ile sınırlı.

Senkronizasyon umut verici ama halen biraz kararsız. Ortam listesi oluşturmak ve senkronize etmek çok kolay olsa da, Windows Media Player ara sıra donabiliyor veya yenile düğmesine bassanız dahi mobil cihazınızı yüklemeyi başaramayabiliyor. Pocket PC ile test ettiğimizde, aygıtı tanıyıp müzik parçalarımızı senkronize etmesi için Windows Media Player 11’i yeniden başlatmak zorunda kaldık. Fakat aygıt erişilebilir olduğunda, sol taraftaki menüde de görülür oldu ve aygıt içindeki müzik ve resimlere göz atmak çok kolaylaştı.

Windows Media Player 11, sürüm 10’dan sonra çok büyük bir gelişme sunuyor. Arayüzün tamamı daha şık ve ortam dosyalarınıza göz atmayı kolaylaştırıyor. Microsoft aynı zamanda çalma listeleri oluşturmayı, senkronizasyonu, çıkarılabilir ortamdan kopyalamayı ve çıkarılabilir ortama yazmayı basit bir sürükle bırak işleviyle yapabilmenizi sağlıyor. Windows Media Player onlarca çevrimiçi mağazada müziklere bakmanızı sağlıyor ve arayüzünüzü özelleştirmeniz ve ortamlarınızla olan etkileşimi değiştirmeniz için sayısız küçük özellik içeriyor.

Senkronizasyon halen biraz kararsız ve podcast yayını desteğinin olmamasına oldukça üzülüyoruz; yine de Windows Media Player 11, Apple’in iTunes uygulamasına sağlam bir rakip.

Windows_Media_Player_11_Vista.png (700×501)

Artıları

  • Çıkarılabilir ortamdan hızlı kopyalama ve yazma
  • Göz alıcı yeni arayüz
  • Tüm ortamlarınızı entegre ediyor ve göz atmayı kolaylaştırıyor
  • Yeni dosyaları otomatik olarak ekliyor
  • Geniş online mağaza seçenekleri
Eksileri

  • Çıkarılabilir aygıttan yalnız WMA, MP3 ve WAV biçiminde kopyalıyor
  • Zayıf taşınabilir aygıt senkronizasyonu
  • Podcast yayın desteği yok

Dil: Türkçe

Boyut 24.6 MB

Lisans: Ücretsiz

Windows Media Player 11 Türkçe Son Sürüm


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz