Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları WinSetupFromUSB İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım)

WinSetupFromUSB İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım)

WinSetupFromUSB sayesinde önyüklenebilir USB bellek sürücüsü hazırlayabilir ve bununla sıfırdan Windows kurulumu ya da Linux kurulumu yapabilirsiniz.

Windows Kurulum Usb'Si  Hazırlama Programı

Bilgisayarların pek çoğunda işletim sistemini bilgisayara yüklemek için optik sürücüler bulunur. Fakat USB 2.0 ve 3.0 flash bellekler optik sürücülerden 200 kat ve 300 kat daha hızlı transfer oranına sahiptir. Bu nedenle artık bilgisayara işletim sistemini yüklemek için DVD ve CD yerine USB flash bellekler tercih edilmektedir. Dahası artık bazı dizüstü bilgisayarların içerisinde optik sürücü bile bulunmuyor çünkü buna gerek bile duymuyorlar.

WinSetupFromUSB Ne İşe Yarar? Kullanımı

WinSetupFromUSB isimli bu küçük araç sayesinde Windows’un yada Linux gibi diğer işletim sistemlerinin kurulum dosyalarını bir USB belleğe atarak bu USB belleği önyüklenebilir hale getirebilirsiniz. Böylece bilgisayara kolay ve hızlı bir şekilde format atabilir ve dilediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.

WinSetupFromUSB programı tüm USB depolama cihazlarını destekler. Tabii ki bu depolama cihazında Windows kurulum dosyalarının sığacağı kadar yeterli boş alan olması şartıyla. Ayrıca kurulum yapılacak bilgisayarın da USB bellekten önyükleme desteği olmak zorunda. Fakat neredeyse tüm bilgisayarlarda bu destek var ve BIOS ayarlarına girerek kolayca boot (önyükleme) sırasında birinci sıraya USB’yi atayabilirsiniz. BIOS’a girmek için ise bilgisayarı yeniden başlattığınız zaman bilgisayarınızın modeline göre klavyeden ESC F10, F11 veya F12 tuşuna basmanız yeterlidir. Sizin bilgisayarınızın hangisini desteklediğini bilmiyorsanız, bence bilgisayarı yeniden başlatırken klavyeden bu 4 tuşun hepsine birden basın hatta basılı tutun.

Dilerseniz diğer işletim sistemleri için ISO dosyalarında önyüklenebilir USB bellekler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendinize özel bir kurtarma diski de hazırlayabilirsiniz.

WinSetupFromUSB İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • YayımcıILIYA Taushanov
  • Boyut: 24.1 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

WinSetupFromUSB programı güvenli mi? Bilgisayarıma virüs bulaştırır mı?

Kesinlikle hayır! Bu programın kurulum dosyasını Virustotal.com adlı çevrimiçi zararlı yazılım tespit etme sitesine yükledim ve taramadan geçirdim. Sonuçlar WinSetupFromUSB programının %100 güvenli ve zararsız olduğunu ortaya koymaktadır. Dilerseniz sonuç raporunu buradan görebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz