İçeriğe geç

Wordlist Maker Otomatik Şifre Oluşturma Programı Bedava İndir Ücretsiz Deneme Sürümü Yükle

word-list-maker.gif (623×464)

Wordlist kelime anlamı olarak şifre listesi demektir. Wordlist oluşturmak çok kolay bir yöntemdir. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak bir Notepad açmak. Buraya her satırda 6 haneli numara olmak koşulu ile 10 satırı da doldurup kaydediyorsunuz.

Bu yaptığınız işlem ile 10 tane 6 haneli şifre barından bir wordlist oluşturmuş oluyorsunuz. Bu listeyi oluşturdunuz diye her şey bitti sanmayın. Bu wordlist ile brute force işleminde hiçbir şey yapamazsınız. Bu işlemi tamamlayabilmeniz için bir de Wordlist Generator’e ihtiyacınız olacak.

Bu program ile ilgili bilgileri yazımın sonuna doğru paylaşacağım şimdi öncelik olarak wordlist’in Brute Force işlemindeki önemini anlatalım. Brute Force programı için en önemli şey hazırladığınız wordlist’tir. Çünkü sadece Wordlist içerisindeki şifreler program tarafından denenir. Şifresini öğrenmek istediğiniz kişi için hazırladığınız wordlist ne kadar kapsamlı olursa programın şifreyi bulma ihtimali de o kadar yüksek olur. Wordlist hazırlarken bu detayı atlamamanız sizin lehinize olacaktır.
Wordlist Generator programını kısaca anlatacak olursak ilk yapmanız gereken indirilen program içerisinde yer alan  DISTMAKE.EXEverisini dosyadan çıkartıp çalıştırmaktır.

Çalıştırma işleminin ardından sırası ile karşınıza gelecek sorular ise şöyledir:

1- Minimum Password Lenght? Wordlist’de oluşturacağınız şifrelerin minimum uzunluğu nedir?
2- Maximum Password Lenght? Wordlist’de oluşturacağınız şifrelerin maximum uzunluğu nedir?
3- Lower Case Letters [a..z]? Wordlist’de küçük harfler kullanılacak mı?
4- Upper Case Letters [A..Z]? Wordlist’de büyük harfler kullanılacak mı?
5- Digits [0..9]? Wordlist’de rakamlar kullanılacak mı?
6- Blank? Wordlist’de ki şifrelerin içinde boşluk kullanılacak mı?
7- Punctuation and special characters? Wordlist’de ki şifrelerin içinde özel karakterler kullanılacak mı?
8- Extended ASCII characters [~..¬]? Wordlist’de ki şifrelerin içinde ASCII karakterler kullanılacak mı?
Bu soruları cevaplamanızın ardından kurma işleminiz tamamlanacak. İşlem tamamlandıktan sonra programın bulunduğu klasör içerisinde DICTION.ARY isminde bir dosya oluşacak. Sizin son yapmanız gereken ise .ARY olan kısmı .txt şeklinde değiştirmek.

indir

3 Bu sayfaya yorum yaz

    1. blank

      bu programı ben kendi bilgisayarımda kurdum çalıştırıyorum. acaba senin problemin nedir? hatayı yazarsan yardım edebilirim.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir