7-Zip (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

7-Zip (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için 7-Zip indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

7-Zip güvenli bir dosya şifreleme ve hızlı sıkıştırma sağlar.

Açık kaynaklı bir dosya arşivleyici bir programdır.

Dosya boyutunu küçültmek ve çok sayıda dosyayı tek bir dosyada birleştirmek için program birden fazla dosyayı alır ve bunları bir klasör veya arşive sıkıştırır. Bu, birkaç dosyayı bir kerede gönderme ihtiyacını ortadan kaldırır ve dosyaların teslim edilemeyecek kadar büyük olacağından endişe etmeden e-posta gibi konumlara yüklemeyi kolaylaştırır.

Sıkıştırılmış bir dosyayı yeniden yerleştirdikten sonra, orijinal dosya biçimini elde etmek için onu da çıkarabilirsiniz. 7-Zip, çok sayıda resim dosyası içeren büyük bir arşivi çıkarmak isteyenler veya bir albümü veya birkaç albümü sıkıştırarak müzik indirip başka yerlere dağıtmak isteyenler için kullanışlıdır.

Bu uygulamayı kullanmak basittir ve çok az araştırma gerektirir. Bir kez kullandıktan sonra nasıl yapılacağını unutmak zordur.

Kaygısız sıkıştırma

Bir anda, 7-Zip dosyaları sıkıştırabilir ve şifreleyebilir.

7-Zip’i indirmek ve kurmak kolaydır. Web sitesinde 32 ve 64 bit arasında seçim yapabilir ve kullanıma sunulan en son sürüm için the.exe dosyasını indirebilirsiniz. 7z, ZIP, WIM, ISO, RAR ve diğerleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok sayıda dosya türü 7-Zip kullanılarak paketlenebilir ve açılabilir. Bir uygulama yüklemek için yapmanız gereken bu kadar; sadece .exe dosyasını çalıştırın. Her seferinde 7-Zip’i seçmek zorunda olmadığınız için kullanışlıdır çünkü yüklendikten sonra onu varsayılan arşiv ve sıkıştırma programınız olarak atayabilirsiniz.

7-Zip  programının kullanımı

Sıkıştırmak istediğiniz dosyaları seçin ve ardından bir klasöre koyun. Ya klasörün bulunduğu yerden devam edin ya da 7-Zip’i başlatın ve oradaki her şeyi tamamlayın. Sıkıştırmak istediğiniz klasöre gidin, ardından ilk seçeneğe erişmek için üzerine sağ tıklayın. İmlecinizi 7-Zip sekmesinin üzerine getirdiğinizde bir menü belirecektir. Bu menüden sıkıştırılmış bir dosyayı e-posta ile gönderebilir, bir dosyayı arşivleyebilir, sıkıştırılmış bir dosyayı .7z formatında e-posta ile gönderebilir veya sıkıştırılmış bir dosyayı in.zip formatında e-posta ile gönderebilirsiniz. Bu seçeneklerin her biri için bir pencere açılacaktır, böylece eylemin özelliklerini inceleyebilir ve arşivlenecek dosyaların hedef klasörü, arşiv formatı ve sıkıştırmak için kullanılacak bellek miktarı gibi ayarları değiştirebilirsiniz. dosya. Ek olarak, sıkıştırma seviyesini değiştirebilirsiniz. Bu seviyelerin aralığı standart ila aşırıdır. Ultra, dosyanızı en küçük boyutuna küçültür, ancak işlem biraz zaman alır. Dosyaların çoğu için, birkaç saniye içinde sıkıştırılan varsayılan normal ayarı mükemmeldir. Bir SFX arşivi veya kendi kendine açılan arşiv oluşturma seçeneği, arşiv penceresindeki bir başka harika özelliktir. Bunu yaparak, birisine 7-Zip’i indirmek zorunda kalmadan arşivden çıkarmak için çift tıklayabilecekleri sıkıştırılmış bir dosyayı e-posta ile gönderebilirsiniz.

Sıkıştırılmış veya sıkıştırılmış bir dosyayı çıkarma işlemi karşılaştırılabilir. Dosyaya sağ tıklayıp 7-Zip’in üzerine geldiğinizde, daha küçük dosyaları ayıklamanın ve paketini açmanın farklı yolları açılır menüde listelenir. Uygun arama için, halihazırda var olan bir klasör gibi belirli bir konuma veya orijinal dosya ile aynı ada sahip yeni bir klasöre çıkarmayı seçebilirsiniz. Arşivlenen dosyanın içeriği, sıkıştırıldıktan sonra çıkartılabilir ve orijinal haliyle görülebilir.

7z ve ZIP formatlarında şifreleyebilmenize rağmen, arşivleri sıkıştırmak ve çıkarmak 7-Zip’in parladığı yerdir. Bir dosyayı arşivlerken zip arşiv biçimini 7z olarak değiştirin. Bu değişiklik olmadan dosya adları şifrelenmeyecektir. Pencerenin “şifreleme” bölümüne bir şifre girerek güvenli, şifreli bir arşiv oluşturabilirsiniz. Şifreyi girdikten sonra çıkarma işlemini başlatmak için yeni oluşturulan arşive çift tıklamanız yeterlidir.

7-Zip nerelerde kullanılabilir?

Yalnızca Windows ile çalışan bilgisayarlar 7-Zip’i kullanabilir. Windows 2000, 2003, 2008, 2012, 2016, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 desteklenmektedir. Yazılımın hiçbir zaman yüklenmesi gerekmez ve üzerinde gezinmek her zaman mümkün olduğu kadar kolaydır.

Tercih edilebilir bir alternatif var mı?

WinRAR, 7-Zip’in iyi bir alternatifidir. Windows için başka bir arşiv oluşturma aracı, dosyaları ISO, 7z, RAR, ZIP ve diğer formatlardaki arşivlere paketleyebilen ve ayrıca hem ZIP hem de RAR dosya formatlarında arşivler oluşturabilen WinRAR’dır. WinRAR’ın Android için “RAR for Android” adlı bir uygulaması vardır, ancak yalnızca Windows için erişilebilirdir. WinRAR, dosyaları 7-Zip gibi kendi kendine ayıklayabilir ve şifreleyebilir, ancak açık kaynak veya ücretsiz değildir. Bir kullanıcı ücretlendirilmeden önce 40 günlük bir deneme süresi vardır. Sıkıştırma sürelerini 7-Zip’in sıkıştırma sürelerinden yalnızca iki veya üç saniye ayırır. Bilgisayarınız yoksa WinZip saygın bir alternatiftir. Mac, Windows, iOS, Android ve mobil cihazların yanı sıra iOS ve Android tabletlerle çalışır, ancak yalnızca ZIP arşivleri oluşturur. Winzip, 7-Zip’ten biraz daha hızlı sıkıştırır, ancak açık kaynak değildir ve önceden paraya mal olur.

7-Zip (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

7-Zip Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Igor Pavlov
  • Boyut: 1.2 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows  
  • Virüs Tarama0 / 17

[acf field=”buton_sablonu”]
Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: