Android En İyi ve Gelişmiş Sözlük Uygulaması Ücretsiz İndir Türkçe İngilizce TDK Teknik Sözlükler

2014-08-14_13-25-49

İşte bugüne kadar gördüğüm en başarılı sözlük programı! Üstelik mobil telefonlar için uygulama şeklinde üretildiğinden, gittiğiniz her yere götürebileceğiniz ve istediğiniz zaman anında koca bir veritabanına bağlanıp her türlü sözlük ihtiyacınızı giderebileceğiniz muhteşem bir program! Hem de tamamen bedava!

BİLGİ SÖZLÜK SADECE İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÜZERİNE DEĞİL AYNI ZAMANDA HUKUK TIP MÜHENDİSLİK GİBİ TEKNİK SÖZLÜKLERİ, TDK ARŞİVİNİ, ATASÖZLERİ, DEYİMLER VE EŞ ANLAMLI KELİMELER SÖZLÜĞÜNÜ İÇERİR!

Hem Android hem de iOS cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz gelişmiş seçeneklere sahip bir çevrimiçi sözlük uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız, Bilgi Sözlük tam ihtiyacınız olan mobil uygulama olabilir. Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe çeviri yapmak dışında eş anlamlı kelimeler hakkında sizlere bilgi veren ve farklı sektörlerde kullanabileceğiniz kelime anlamları konusunda sizleri bilgilendiren uygulama oldukça kullanışlı.

Android İçin İngilizce ve Türkçe Sözlük Uygulaması

Bilgi Sözlük uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz sözlük uygulamaları arasında yer alıyor ve sorunsuzca hem Türkçe kelimelerin anlamlarını öğrenmenize yardımcı oluyor hem de İngilizceTürkçe dilleri arasında tercümeler gerçekleştirebiliyor.

Uygulamanın arayüzü herkesin kolayca alışabileceği bir şekilde hazırlanmış ve böylece kelimelerin anlamlarını öğrenirken herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza inanıyorum. Uygulama İngilizce sözlük görevi görmenin yanında TDK’nın resmi sözlüklerinden de faydalandığı için dilerseniz bilmediğiniz Türkçe kelimelerhakkında da pek çok fikir edinebilirsiniz.

Bilgi Sözlük’ün Türkçe sözlük kısmında kelime sözlüklerinin yanında eş anlamlı kelimeler, teknik sözlükler, atasözleri sözlüğü gibi onlarca farklı sözlüğe de erişebilir, bu sayede hiç zorlanmadan pek çok meslek alanına dair kelimelere erişebilirsiniz.

Uygulama pek çok diğer sözlük uygulamasının aksine internet bağlantısı gerektirerek çalışıyor ancak bu durum uygulama boyutunun hatırı sayılır derecede küçültülebilmesini sağlıyor. Dolayısıyla Wi-Fi ve 3G bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu sayede en güncel sözlük bilgilerine erişim de mümkün hale geliyor.

Çalışması sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız Bilgi Sözlük uygulaması cihazınızda oldukça minimal bir alan kaplayacaktır ve performans konusunda bir eksikliği de yok. Sözlük ihtiyaçlarınız için kullanmaktan çekinmeyin.

Bulabileceğiniz en güzel sözlük uygulaması olan Bilgi Sözlük programının dosya boyutu 3.4 MB olup lisansı tümüyle ücretsizdir ve aşağıdan direk olarak telefona yükleyebilirsiniz…

indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: