Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları Autoruns İndir (Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanımı)

Autoruns İndir (Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanımı)

Autoruns programı Windows bilgisayarlar için bir başlangıç yöneticisidir.

Autoruns programı sayesinde başlangıçta otomatik olarak çalışan tüm programları görebilirsiniz. Bunlar arasında konumlar, ilişkiler, başlangıç için otomatik çalışma kayıtları, giriş sıralamaları, kayıt defteri anahtarları ve kabuk menü uzantıları yada tarayıcı yardımcı nesneleri gibi aklınıza gelebilecek diğer tüm konumları gösterir.

Autoruns Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Autoruns Artıları

Microsoft: Microsoft tarafından resmi olarak üretilen bir program olduğu için %100 güvenli ve temiz olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca aynı nedenden dolayı Windows ile %100 uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz.

Çok sayıda seçenek: Autoruns programı 19 farklı kategori sekmesi altında çok sayıda özellik sunar. Mesela codecler, bilinen dll dosyaları, yan menü araçları, zamanlı görevler ve giriş gibi değişik sekmeler yer almaktadır.

Tarama opsiyonları: Sadece ne kadar kullanıldığına bağlı olarak konumları tarayabilir, kod imzalarını doğrulayabilir ve sonuçları çevrim içi olarak kontrol edebilir.

Autoruns Eksileri

Kalabalık arayüz: Çok sayıda sekmenin oluşturduğu satırlar çok kalabalık ve dağınık bir görüntü oluşturduğu için bunlar arasından aradığınız birini bulup tıklamak sinir bozucu olabiliyor. Çünkü 3 satıra sığdırılan toplam 19 farklı sekme bulunmaktadır. Her sekmenin kendine has simgesi ve etiketi mevcut.

Dikkatli kullanın: Autoruns çok güçlü bir programdır ve eğer izin verirseniz yanlışlıkla önemli şeyleri devre dışı bırakabilir. Bu tür kazaları önlemek için Seçenekler (options) menüsündeki Windows ve Microsoft girdilerini gizleyebilirsiniz.

Uzun lafın kısası

Autoruns programı Windows işletim sisteminin içinde hazır olarak gelen başlangıç yöneticisinden çok daha kompleks ve gelişmiş bir araçtır. Dolayısıyla sıradan bilgisayar kullanıcıları için kullanması zor bir araç diyebiliriz. Fakat deneyimli ellerde olduğu zaman Autoruns programı pek çok rakibini sollar.

Autoruns İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Sysinternals
  • Boyut: 1.5 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows XP/Vista/7/8 32-bit ve 64-bit sistemlerde çalışır.

Autoruns programı dünyaca ünlü Microsoft şirketi tarafından üretildiği için antivirüs testine sokma gereği duymadım. Zira %100 temiz olduğu ve hiçbir zararlı yazılım içermediği Microsoft garantisi altındadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz