AML Free Registry Cleaner

AML Free Registry Cleaner İndir Kayıt Defteri Temizleme Onarma

AML Free Registry Cleaner tümüyle ücretsiz bir kayıt defteri temizleme ve onarma (hataları düzeltme) programıdır.  

Windows işletim sistemi bilgisayar kaynakları, yazılım ve donanım ile ilgili her şeyi kayıt defterine kaydederek saklar. Kayıt defteri temizleyicisi ise Windows’u tarayarak mevcut kayıt defteri hatalarını tespit edip duruma göre ya siler ya da onarır. Böylece sistem performansını yükseltir.

Kayıt defterindeki bozuk girdiler nedeniyle ortaya çıkan genel hatalar bilgisayarın yavaşlamasına yol açar. Örneğin Windows gezgini hataları, DLL hataları, çalıştırma esnasında yaşanan hatalar, EXE hataları, bilgisayarın donması hatası, kalkmayan inatçı programların yol açtığı hatalar ve pop-up olarak bilinen açılır pencerelerden kaynaklı hatalar bunlara örnek gösterilebilir.

Güvenlik açısından bile bakacak olursak, kendini kanıtlamış bir kayıt defteri temizleyicisini yükleyerek yukarıda saydığım tüm bu kayıt defteri sorunlarını düzeltebilirsiniz. Çünkü bu sorunlar güvenlik açıklarına neden olmaktadır.

Tüm programlar sahip olduğu ayarları kayıt defterinde depolar.  Sürekli olarak yeni programlar yükleyip daha sonra kaldırdıkça kayıt defterine eklenen veriler zamanla iyice şişer ve AML Free Registry Cleaner programı sayesinde bu istenmeyen girdileri basit bir şekilde silerek bilgisayarı hızlandırabilirsiniz.

Bozk kayıt defteri bilgileri bilgisayara zarar verebilir, istenmeyen görevlerin gerçekleşmesine yol açabilir, verileri bozabilir ve bilgisayarın çökmesine yol açabilir. AML Free Registry Cleaner programı otomatik olarak bilgisayarda tarama yapabilir, kayıt defteri üzerinde yedekleme ve geri yükleme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

AML Free Registry Cleaner Kullanımı

Programı çalıştırdığınız anda bir sihirbaz aracı otomatik olarak açılır ve açılan bu penceredeki Create a Registry Backup yazan butona tıklayın.

Ardından açılan penceredeki New Backup butonuna tıklayarak tüm kayıt defterinin bir yedeğini saklayın.

Daha sonra sağ üst köşedeki Close yazan butona tıklayın. Böylece bu program kapanacak ve bir önceki pencereye (ana pencereye) geri döneceksiniz.

Ana penceredeki sol alt köşede yer alan Next butonuna tıklayın.

Açılan pencerede taranmasını istediğiniz tüm seçenekleri işaretleyin.

İşaretledikten sonra Scan yazan butona tıklayın. Böylece sisteminizi tarayarak analiz edecek.

AML Free Registry Cleaner

Tarama bitince Fix all butonuna tıklayarak tespit edilmiş olan tüm hataları düzeltebilir veya sadece seçtiğiniz hataları düzeltmek için Fix selected butonuna tıklayabilirsiniz.

AML Free Registry Cleaner İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz / Reklamlı
  • Yayımcı: AML Software
  • Boyut: 2.75 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem:Windows 10 / 8 / 7 / Xp / Vista

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: