Cabal Online

Cabal Online, MMORPG türünde, fantastik unsurlar içeren, çok oyunculu ve çevrimiçi bir rol yapma oyunudur.

Oyuna başlarken karakterinizi seçip kasabayı keşfedeceksiniz. Seviyelerden (level sistemi) oluşan bu oyunda ilk 10 seviye boyunca sadece kasabayı keşfedip oyuna ısınacak ve becerilerinizi geliştirerek savaş aletlerini örneğin kılıçları kullanmayı öğreneceksiniz.

10. seviyeden itibaren savaşlara katılabilirsiniz. Oyunda iki ana sunucu ve çok sayıda alt kanal yer alıyor. Savaşların yapıldığı kanallar farklı. Dolayısıyla karakterinizi iyi bir şekilde geliştirmeden bu kanallara bağlanmamanız gerekiyor. Kazanırım duygusuyla hazırlıksız giderseniz sizi anında doğrarlar. Oyunun bu açıdan zor olduğunu söylemem gerekiyor.

Seviye atladıkça karakteriniz de güçleniyor. Ama sadece bu yetmez. Aynı zamanda seçtiğiniz ırka ait karakterin kendine has becerilerini de geliştirmeniz yani onu eğitmeniz gerekiyor. Oyunda girdiğiniz savaşları kazandığınız zaman onur puanınız artıyor ve bu puanları karakterinizi geliştirmek için kullanabiliyorsunuz.

Oyunda 6 karakter bulunuyor ve bunların üç tanesi bildiğiniz savaşçı, büyücü gibi kadim sınıflar. Diğer üç tanesine ise modern sınıflar diyebiliriz.

Toplam 120 seviye bulunuyor ama 95. seviyeden itibaren artık oyunun ustası oluyorsunuz ve bu aşamada birbirine düşman iki ulustan birini seçip ilerliyorsunuz.

Oyunun grafikleri çok iyi ve müzikleri etkileyici. Diğer bazı oyunlardaki gibi kulağa gürültü olarak gelmiyor.

Olumlu Yanları

  • Çok sayıda Pvp özelliği bulunuyor
  • Eski tip düşük donanımlı bilgisayarlarda oynanabiliyor
  • Combo sistemi mevcut
  • Dövüşlerde estetik ve sanatsal beceri animasyonları bulunuyor

Olumsuz Yanları

  • İçerikler bir yerden sonra kendini tekrar ediyormuş hissi veriyor
  • Kullanıcı arayüzü ve görüntüler eski moda

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: