Call of Duty 4

Hızlı, modern savaş aksiyonu

Image

Call of Duty 4, sizi yoğun savaş sahnelerinin ortasına taşıyan ve kapsamlı online multiplayermodlarına da sahip olan bir first person shooter‘dır.

Call of Duty, gelmiş geçmiş en büyük oyun serilerinden biri haline geldi. Sürekli olarak geliştirilen grafik ve yapay zekasıyla, son zamanlarda karşılaştığı tek eleştiri, hikayesinin tekrarlı bir hal almasıydı. İkinci Dünya Savaşı bir çok açıdan oyunlar için etkileyici ve çok yönlü bir dünyadır: fakat farklı bir şeylere ne dersiniz? Call of Duty 4: Modern Warfare bu talebe cevap veriyor. Oyun sizi aniden öncellerinden çok daha hızlı ve günümüze özgü bir savaş alanına sokuyor.

Bu Call of Duty 4 demosu size ABD Deniz Piyadeleri’nden Çavuş Paul Jackson rolünde oynadığınız oyunun tam sürümünden bir görevi sunuyor. Suudi Arabistan’daki bir asi liderine karşı gerçekleştirilen bir görevde saldırıya uğrayan bir tankı kurtarmak için gönderiliyorsunuz. Tüm iyi demolar gibi Call of Duty 4, tanksavar silahlarının kullanımı, uçaksavar bataryasının imhası, ve en azından bir çok hızlı ve kafa karıştırıcı ateş muharebesi dahil olmak üzere çeşitli çatışma durumları sunuyor.

Call of Duty 4’teki grafikler üst düzey, ve en yüksek ayarlarda bile gecikme yaşamadık. Call of Duty 4, bu test görevinde de görülebileceği gibi en güncel ışıklandırma efektleri için çok daha iyi destek sunan yeni bir patentli motor üzerine inşa edilmiş. Bu yeni motorun başka bir özelliği de oynanışa yaptığı çok ilginç bir değişiklik. Bazı siperler (örneğin hafif bir ahşap çit) önceki oyunlardaki gibi size fazla koruma sağlamıyor. Binalara hasar verilemiyor, ancak Call of Duty 4 ortamındaki birçok unsur (örneğin otomobiller ve evet, ahşap çitler) silahla kolaylıkla imha edilebiliyor. Daha ağır silahlar daha ağır siperlerden de geçiyor, hatta bir noktada “Onları duvarın arkasından vur!” diye bir emir alıyorsunuz.

Tüm bunların yanında gerçekçilik Call of Duty 4’ün oynanışının genel kalitesini oldukça yüksek kılıyor. Önceki oyunlarda biraz saçma gelebilecek kolay zorluk seviyelerinde bile yapay zekada büyük ilerlemeler fark ettik. Hatta, XBOX 360 betasına bazı olumsuz tepkiler alan Call of Duty 4’ü şaşırtıcı biçimde iyi bulduk.

Hızlı, yoğun ve çeşitli: muhteşem grafikler ve katılımcı oyun yapısı Call of Duty 4: Modern Warfare kendisine saygısı olan tüm oyuncuların sahip olması gereken bir oyun.

Artıları

  • Güzel grafikler
  • Geliştirilmiş oynanış
  • Çevrenin daha iyi yok edilebilmesi

Eksileri

  • Oldukça standart ses efektleri
  • Halen biraz fazla lineer

Call of Duty 4 İndir

Alternatif indirme linki 1

Alternatif indirme linki 2

Boyut: 1370 MB

Lisans: Demo


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: