Guitar Pro 6

Gitar çalmayı ve beste yapmayı öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm araçlar

Image

Guitar Pro hem gitar çalmayı öğrenmeye hem de gitarla beste yapmaya yardımcı olan bir araçtır.

Bir enstrümanı çalmayı öğrenmede yardımcı olacak uygun yazılımları bulmak, bazen yalnızca oturup kendi başınıza öğrenmenizden zor olabilir. Bu konuyla ilgili çok fazla sayıda program olsa da epey yüzeysel kalırlar ve ihtiyacınız olan esneklik, derinlik ya da desteği sağlamazlar. Neyse ki Guitar Pro, gitarı akort etmekten tutun gamları öğrenmeye hatta kendi bestenizi oluşturmaya kadar geniş kapsamlı komple bir araç sağlar.

 

Arayüz

 

Guitar Pro’nun ana arayüzü, pencerenin üst ve alt kısmında yer alan çok sayıda düğme nedeniyle ilk bakışta gözünü korkutabilir. Ancak ayrıntılı bir şekilde incelendiğinde, Guitar Pro’nun arayüzündeki düğmelerin çoğunun beste yapmakla ilişkili olduğunu ve her birinin çok spesifik özelliklere karşılık geldiğini görebilirsiniz. Programı kullanmaya başlamanız için bu düğmelerin yalnızca birkaçını bilmeniz yeterlidir.

 

Özellikler

 

Guitar Pro ile sağlanan dijital tuner ve metronom son derece kullanışlıdır ve sizi bu araçları ayrı olarak alma zahmetinden ve masrafından kurtaracaktır. Hazır olduğunuzda, parmak yerleşimini canlandırmanızı ve sesin nasıl çıkması gerektiğini duymanızı sağlayan kişisel nota kitaplığından başlayabilirsiniz. Sonrasında ise her biri birçok varyasyona sahip olan geniş kapsamlı gamları çalışabilirsiniz.

 

Müzik Besteleme

 

Beste yapmak ya da kağıda dökülmüş notaları çalmak istediğinizde, Guitar Pro’nun sanal klavyesi biraz karmaşık görünse de kendi kendinize müzik bestelemenize oldukça yardımcı olacaktır. Guitar Pro ile en iyi sonuçları almak için, klavye gibi kendinize ait bir MIDI cihazını bağlayabilir ve dilediğiniz kadar basit ya da karmaşık olan parçalar üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Guitar Pro’nun ayrı olarak kullanılan ekstra MIDI cihazı özelliği, bir parçanın varyasyonlarıyla deneysel çalışmalar yaparken fikirlerinizi de çok daha çabuk bir şekilde ekrana dökebilmenize olanak verir.

Guitar Pro’nun ilk bakışta karışık görünen bir arayüzü vardır. Tablarla ya da ekranın çeşitli köşelerine dağılmış butonları düzenleyecek ve sınıflandıracak benzer öğelerle arayüzü kişiselleştirebilirsiniz. Yardım dosyası, fazla ayrıntıya girmeden tüm konuları kapsar.

Guitar Pro, gitar çalmayı ve beste yapmayı öğrenmek isteyen acemiler ve aynı zamanda usta gitaristler için geliştirilmiş kapsamlı bir araçtır.

Artıları

  • Hem kapsamlı, hem de çeşitliliği olan eksiksiz bir paket yazılım.
  • Çok sayıda dil desteği.
  • Kendi müziğinizi bestelemeniz için MIDI girişi özelliği.
Eksileri

  • Yeni başlayanların işine yaramayacak birçok düğme içeren karmaşık arayüz.
  • Geçilemeyen gürültülü giriş videosu.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: