switch from Chrome to Firefox in just a few minutes

Chrome’dan Firefox Yer İmi Aktarma, Şifreleri, Çerez ve Geçmişi Taşıma

Bundan 5 yıl önce Google Chrome tarayıcısı büyük bir patlama yaparak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera ve Safari’ye adeta fark atıp zirveye yerleşmişti.

Arkasında Google gibi bir teknoloji devinin olması, sürekli güncellenerek güçlenmesi, güvenliği, çok yüksek hızı ve sınırsız eklenti desteği nedeniyle bunu başaran Chrome tarayıcısı artık o eski parlak günlerinden biraz uzakta.

Hatta son dönemde Microsoft’un Edge tarayıcısı ve Firefox oldukça popüler bir hale geldi ve kendilerini gerçekten çok geliştirdiler. Hal böyleyken Chrome tarayıcısı kullananlar Firefox’a geçiş yapmayı isteyebiliyor ama yer imlerini ve diğer kullanıcı bilgilerini taşımak gerçekten önemli bir sorun.

En azından bugüne kadar böyleydi. Ama artık Mozilla şirketi yeni bir sayfa oluşturdu ve bu sayfadan indireceğiniz ufak bir programcık sayesinde Chrome tarayıcısından istediğiniz verileri Firefox’a aktarabilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/switch

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa açılacak.

switch from Chrome to Firefox in just a few minutes

Burada Download and switch yazan yeşil butona tıklayın. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Böylece sadece tek basit adımda dilediğiniz verileri Chrome’dan alıp Firefox’a taşıyacaksınız.
Taşımak istediğiniz şeyleri seçiyorsunuz ve sonrasını bu araç otomatik olarak hallediyor.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: