DiskDigger Ücretsiz Veri Kurtarma Programı

DiskDigger Türkçe İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

DiskDigger ücretsiz bir veri kurtarma programıdır ve yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmeye yarar.

DiskDigger sayesinde bilgisayarın okuyabileceği her türlü depolama cihazından silinen dosyaları geri yükleyebilirsiniz. Örneğin format atılan bir harddisk, USB bellek veya hasar görmüş bir CD/DVD disk yada dijital fotoğraf makinesi ile kameranın hafıza kartından silinmiş olan dosyaları kolayca kurtarabilirsiniz.

diskdigger ana penceresi veri kurtarma programı

Windows’un dosya sistemi sürücüleri yerine kendi sürücülerini kullanarak tüm dosya sistemlerini destekleyen DiskDigger programı bu sayede birçok depolama cihazını direk olarak tarayabilir. Yeniden format atılmış yani biçimlendirilmiş diskleri, kötü bir şekilde format atılmış diskleri ve tüm verileri silinen diskleri bile derinlemesine tarayabilir. Hatta bad sector (bozuk kısım) hatası ve diğer hasarları bulunan diskleri bile tarar. Fakat onarım yapmaz. Sadece tamamen ücretsiz olan mükemmel bir veri kurtarma programıdır.

DiskDigger programı portable yani kurulumsuz sürümdür. Dolayısıyla işletim sistemine kalıcı bir iz bırakmaz ve programı kapattığınız zaman arkasında hiçbir dosyası kalmaz, Windows’un kayıt defterini değiştirmez ve hiçbir şekilde sisteme kalıcı etkide bulunmaz.

DiskDigger Ücretsiz Veri Kurtarma Programı

DiskDigger programının çekici ve temiz bir arayüzü bulunuyor ama aynı zamanda sofistike ve kompak bir araçtır. Sadece iki farklı paneli bulunur. Soldaki panelde taranmış olan veriler gösterilir. Sağdaki panelde ise kurtarılan (Geri getirilen) dosyalar gösterilir.

Programın iki farklı tarama modu var. Birisi dosya sistemi tarama modu, diğeri ise tüm disk yüzeyini derinlemesine tarama modu . Dosya sistemi tarama modu çok hızlıdır ama derin tarama modu yavaştır. Fakat eski bir harddiskte tarama yaparsanız aklınızda bile olmayan ve görünce çok şaşıracağınız eski dosyaları bile kurtarabilirsiniz.

diskdigger tarama modu ekran görüntüsü

En sevdiğim özelliklerinden biri de dosyayı gerçek anlamda taramadan önce bile önizleme yapma imkanı vermesi oldu. Böylece boşuna zaman kaybetmiyorsunuz.

DiskDigger programı tüm Windows işletim sistemleriyle uyumludur ve kullanması gayet kolay.

DiskDigger İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Defiant Technologies, LLC
  • Boyut: 571 KB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows tümü

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: