Ana Sayfa İnternet Dropbox

Dropbox

Dosyalarınızı çevrimiçi saklayın, senkronize edin ve paylaşın

Dropbox-15.Jpg (513×418)

Birden fazla bilgisayara sahip olmanın olumsuz yanı senkronizasyon. Dropbox bu durumlar için mükemmel çözüm.

Dropbox ile nerede olursanız olun içeriklerinizi birden fazla farklı bilgisayar arasında sorunsuzca senkronize edebilirsiniz. Bu da Dropbox’u yalnız dosyaları bilgisayarlar arasında senkronize etmek için değil, aynı zamanda arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmak veya iş arkadaşlarınızla ortak bir projede işbirliği yapmak için kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Dropbox’u kullanmak inanılmaz kolay. Yapmanız gereken tek şey küçük bir istemci yüklemek ve bunu yaptığınızda Belgelerim klasöründe özel bir klasörünüz olacak. Buraya koyduğunuz her şey arka planda paylaşılan dropbox profilinizle senkronize edilecek ve dolayısıyla çevrimiçi olarak erişilebilir olacak. Dropbox şu an 2 GB boş alan sunuyor, ki bu da bir dolu dosya paylaşmak için oldukça yeterli.

Gizlilik konusunda endişeleriniz mi var? Korkmayın. Yalnız hesabınızla ilişkilendirdiğiniz bilgisayarlar dosyalarınıza erişebilir. Ayrıca Dropbox değişiklikleri izliyor; böylece bir dosyanın eski versiyonlarına erişebiliyorsunuz. Bir bakıma yedekleme aracı olarak da işlev görüyor; çünkü dosyalarınızın kopyalarını saklıyor.

Ancak Dropbox’un önemli bir dezavantajı var: inanılmaz yavaş. Evet arka planda çalışıyor ve evet on saniyede bir karşıya yükleme hızını kontrol etmeniz gerekmiyor; ama üç fotoğraf için 30 dakika benim için gerçekten çok fazla.

Dropbox dosyaları online senkronize edebileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve her zaman elinizin altında bulundurabileceğiniz kolay, kullanışlı bir araç.

Artıları

  • 2 GB boş alan
  • Kullanımı çok kolay
  • Hoş bir online profil

Eksileri

  • Çok yavaş

Dropbox İndir

Boyut: 82 MB

Lisans: Ücretsiz


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz