İçeriğe geç

FIFA 08

Image

Herkes bilir ki iki tür oyuncu vardır:Pro Evolution Soccer‘ı sevenler veFIFA‘yı tercih edenler.

Son zamanlara kadar, size ikinci gruptakilerin ne bilgisayar oyunlarından ne de futboldan anlayan bir grup ahmak olduğunu söylerdim. Ancak EA’in oyununun son birkaç versiyonundan beri FIFA’dan ben de gittikçe etkilenmeye başladım (aslında bunun nedeni büyük ölçüde gittikçe Pro Evo’ya benzemesi).FIFA 08 şimdiye kadarki en iyi versiyon ve görünüşe göre oyun nihayet olgunluğa ulaşmış.

FIFA 08’in oynanışı her zamankinden daha akıcı ve şut mekanizmasına, defans baskısına, oyuncu özelliklerine ve hatta hava basıncının etkisine kadar yapılan bazı değişiklikler sayesinde FIFA 08 bu güzel oyunun çok gerçekçi bir simülasyonu. Grafikler akıcı, ayrıntılı ve animasyonları iyi, maç anlatma ve taraftar efektleri de maçı sanki televizyonda izliyormuşsunuz hissi veriyor. Lisans avantajına her zaman sahip olan FIFA 08, 30 ligden 620 takımı ve 1.500’ün üzerinde gerçek futbolcuyu hizmetinize sunuyor.

Önceki versiyondaki menajerlik modu duruyor ve FIFA 08 uzun süredir bir futbol oyunundan beklediğim yeni bir özelliği de getirmiş. “Be A Pro: Co-op Season” modu kendi oyuncu profilinizi yaratmanıza ve online olarak arkadaşlarınızla veya diğer insanlarla sezon boyu o oyuncunun rolünde oynamanıza izin veriyor. Size Oyunda gerçekten ne kadar iyi olduğunuzu ispatlama ve bireysel bir oyuncu olarak becerilerinizi geliştirme fırsatı veren ilginç bir deneyim.

Her zamanki başarılı sunumuna ve neredeyse sınırsız özelleştirme seçeneklerine sahip olan FIFA 08’i geçebilmek için Pro Evo 2008’in çok uğraşması gerekiyor.

Artıları

  • Muhteşem grafikler ve ses
  • Yeni ve hoş co-op modu
  • İnanılmaz sayıda gerçek takım ve oyuncu
  • Çok gerçekçi yeni oyun motoru
Eksileri

  • FIFA’nın her zamanki problemi; gol atmak biraz kolay

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir