FIFA 13 İndir Tek Link Direk Download Demo Ücretsiz

PC’niz için son derece gerçekçi futbol aksiyonu

fifa-13-02-700x393.jpg (700×393)

FIFA 13, bu futbol simülasyonunun şimdiye kadarki en eksiksiz versiyonu ve futbol oyunlarının kralı olma mücadelesinde PES 2013’ün güçlü bir rakibi. FIFA 12 üzerinde yapılan bazı iyileştirmeler bu versiyonu daha da iyi hale getirmiş.

İlk dokunuş kontrolü

Yeni ilk dokunuş sistemi topa sahip oluşunuzu değiştirecek. Top kontrolü otomatik bir olaydan çok bir yetenek haline gelecek. FIFA 13’te topu yakalayıp kontrol etmek, pozisyon alma, tepki verme ve pası alan futbolcunun özellikleri gibi değişkenlere bağlı. Topun doğru kontrol edilememesi rakibin araya girmesine ya da topun oyundan çıkmasına sebep olabilir.

Bu değişiklik, FIFA 12’de taktik savunmanın getirilmesine benziyor. Değişiklik sebebiyle tecrübeli FIFA oyuncuları dahi ilk başta rahatsız olmuştu ama bu işte ustalaşmak çok tatmin ediciydi. FIFA 13’teki ilk dokunuş kontrolüyle de muhtemelen aynı şeyler yaşanacak ve umuyoruz ki eğer alışmak için zamana ihtiyacınız varsa taktik savunmada olduğu gibi bunu da kapatma seçeneği sunulacak.

Forvet yapay zekası

Atak sırasında seçenek ve fırsatların azlığı FIFA 12 ile ilgili en büyük sorunlarımdandı. Forvet oyuncularının yapay zekası FIFA 13’te geliştirilmiş ve oyuncular artık konumlarına, atağın gelişimine ve boş alanlara göre akıllı olarak hareket edecek.

Ayrıca, bazı forvet oyuncuları ofsayta yakalanmaktan kaçınma konusunda diğerlerinden daha iyi olacak ve kimileri de akıllı taktik hareketlerle kanat ve defans oyuncuları arasında kendilerine boş alan yaratacak.

Impact Engine

Impact Engine, oyuncular arasındaki çarpışmaları daha gerçekçi yapmak için tasarlanmış bir teknoloji. FIFA 13’te bu motorun kimi hataları ayıklanarak iyileştirilmiş. Artık gerçekçiliği daha da arttıran bir dizi yeni animasyona da sahip.

Topu korumak ya da rakipten top çalmak için artık omuzlarını ve kollarını kullanabilecek olan oyuncular arasında daha iyi bir mücadele gerçekleşecek. FIFA 13’te fiziki mücadeleler hıza da etki edecek; örneğin topa sahipken çarpışan bir forvet oyuncusunun hızı azalacak veya dengesini kaybedecek.

Top sürme

FIFA 13’te basit bir yön değiştirme hareketiyle rakibi geçme özelliği ortadan kalkıyor. Ayağın içini veya dışını seçmenize izin veren yeni hareketler ve ince dokunuşlar getiriliyor. Bu da teknik meraklısı FIFA oyuncuları için büyük zevk haline gelecek ve rakibinizi yenmek daha fazla yetenek gerektirecek.

Frikik taktikleri

FIFA 13’te frikiklerde topun başında üç oyuncuya sahip olabilirsiniz. Yeni planlar, tahmin edilemeyecek vuruşlar ve aldatıcı vuruşlar oluşturabilir ve rakip oyuncuları barajdan uzaklaştırabilirsiniz.

Defansif açıdan ise baraja oyuncu ekleyebilir veya barajdakilerden birinin çıkış yapıp dönen topa müdahale etmesi talimatını verebilirsiniz. Ayrıca çaktırmadan barajı birkaç santimetre ileri alabilirsiniz. Tabii hakem bunu görürse sarı kartla cezalandırılma riskiniz var.

Grafikler, kariyer modu ve multiplayer

FIFA 13, Dimensional Imaging sayesinde futbolcuların yüzlerinin 3D modellemesine bazı değişiklikler getiriyor. Bilgisayar karakterlerinin gerçek hayattaki karşılıklarına benzerliği bu sayede her zamankinden daha iyi.

FIFA 13, takımınızın çalıştırıcısı, futbolcusu ve menajeri rollerini üstlenebildiğiniz kapsamlı bir kariyer moduna sahip. Online multiplayer açısından ise EA çok da ayrıntı vermeden Head to Head sezonuna önemli bir güncelleme yapacağının sözünü verdi.

Genel olarak FIFA 13 şimdiye kadar gördüğümüz en kapsamlı ve gerçekçi futbol oyunlarından biri olmaya aday.

FIFA 13 Demo İndir Tek Link Direk Download

Alternatif indirme linki:

Fifa 13 deneme sürümü indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: