GTA 1 Grand Theft Auto İlk Sürümü

Image

Grand Theft Auto, şiddet ve aksiyon dolu olmasıyla ünlü, efsanevi bir aksiyon oyunu. Daha modern versiyonları oynadıysanız orijinal versiyonu biraz şaşırtıcı gelebilir. Eğer orijinali oynadıysanız Grand Theft Auto (GTA) eski anılarınızı canlandırmak üzere.

Orijinal Grand Theft Auto’dan beri GTA serisi patlama yaptı ve Rockstar Games gittikçe güçlendi. Bunun sırrı kısmen oyunun oyunculara inanılmaz bir alan ve kontrol hissi veren ‘kum havuzu’ yaklaşımında. Oyun üç farklı şehirde geçiyor: Liberty City, San Andreas ve Vice City, ve hasara sebebiyet vererek, araba satarak ve suç faaliyetlerinde bulunarak puan kazanıyorsunuz. Kültürel referanslar konusunda bilgi sahibi olanlar Grand Theft Auto’nun üstü kapalı Miami Vice ve Scarface referanslarını da eğlenceli bulacaktır.

Başlangıçta Grand Theft Auto biraz yüzeysel gelebiliyor. Bir süre oynadıktan sonra oyunun onu eğlenceli yapan akıllıca eklenmiş bir çok ayrıntısıyla bağımlılık yapıcı olduğunu göreceksiniz. Örneğin sürüş esnasında radyo dinlerseniz, kulağa oldukça profesyonel gelen -fakat uydurma olan- hit şarkılara sahip 7 radyo kanalı bulacaksınız.

Artık eski görünüyor olsa da Grand Theft Auto kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun klasiği.

Artıları

  • Harika özgürlük hissi
  • Şık ayrıntılar
  • Harika müzikler
Eksileri

  • Eski görünüyor

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: