Film repliklerinden gif yapma programı ücretsiz indir

2014-08-05_18-22-59

Selam arkadaşlar, bugün espiri yeteneği yüksek ve yaratıcılık özelliği bulunan arkadaşların çok işine yarayacağını düşündüğüm bir bilgisayar programını tanıtacağım. Programımızın ismi Quotacle olup aslında web tabanlı uygulama dediğimiz türden bir internet sitesi servisidir. Tabi ki tamamen ücretsiz bir lisansa sahip olduğunu belirteyim. Bu program sayesinde sevdiğiniz filmlerdeki hoşunuza giden replikleri yani sözleri hareketli resimler dediğimiz GIF animasyonlara çevirebilirsiniz. Programın özellikleri ve nasıl kullanılacağı hakkında bilmeniz gerekenler ise şöyle;

Servisin en dikkat çeken özelliği son derece kolay kullanım özelliklerine sahip olması. Serviste 143 filmden derlenmiş 250 binden fazla replik bulunuyor. Elbette bu filmler zamanın en ses getiren ve en popüler filmleri.

Quotacle’da yer alan replikler kısa videolar eşliğinde sunuluyor. Bu videoları tek tıkla GIF’e çevirip sosyal medya platformlarında paylaşabilme şansına sahibiz. Ekranın sağ tarafında Create .gif seçeneğine tıklayarak izlediğimiz kısmın GIF halini elde edebiliyoruz. Aynı bölümde çeşitli sosyal medya platformlarının ikonları da mevcut. Bunlara tıklayarak paylaşımda bulunabiliyoruz.

Servisten elde ettiğimiz GIF dosyalarının embed kodlarını alarak kendi blogumuzda yayınlama seçeneğine de sahibiz. Quotacle sitesine girdiğimiz zaman ekranın üst kısmında arama kutusu bulunuyor. Buraya bulmak istediğimiz bir film repliğini yazarak arama gerçekleştirebiliyoruz.

Genel olarak hem kolay hem de keyifli bir kullanım deneyimi sunan Quotacle günlük sohbetlerinde GIF kullanmayı seven herkese hitap ediyor.

Film repliğinden gif hazırlama ve gife dönüştürme sitesi olan Quotacle sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: