Firefox Eklenti: En iyi dosya indirme yöneticisi IDM’ye alternatif

Effect of "FlashGot All" command

IDM’nin hükmettiği dosya indirme yöneticileri alanında Internet Download Manager’ın liderliğini tehdit edebilecek tek ücretsiz yazılım Eagleget gibi görünüyor.

Fakat şimdilerde indirme yöneticisi olarak tarayıcı eklentilerini kullanmak da çok yaygınlaştı. Bu alanda size tavsiye edebileceğim en başarılı eklenti ise FlashGot’dır. Oldukça gelişmiş seçeneklere ve masaüstü programlarından bile daha avantajlı özelliklere sahip olan bu eklentiye bayılacaksınız.

İndirmek istediğiniz dosya linklerini seçip, sağ tıklayıp; “Seçilenleri FlashGot ile indir“i tıklamanız eklentiyi kullanmak için yeterli olacaktır. Program dilerseniz seçim yaptığınız web sayfasındaki indirilebilir tüm öğeleri de bilgisayarınıza indirebilir. Program ön tanımlı indirme yöneticinizle ilgili temel ayarlamaları değiştirmenize de izin verir. Eklenti sayesinde internette gezerken indirmek istedikleriniz için program açmanıza gerek kalmaz. Bu işlem de kullanıcılar için zaman ve pratiklik kazandırır.

FlashGot indirme eklentisinin desteklediği indirme yöneticileri: FlashGet, Free Download Manager, Fresh Download, JDownloader, GetRight, HiDownload, InstantGet, Internet Download Accelerator, LeechGet, Mass Downloader, Net Transport, NetAnts, ReGet, Star Downloader, TrueDownloader

Önemli! Programı indirdikten sonra inen .xpi uzantlı dosyayı Firefox ile çalıştırdığınızda eklenti Firefox internet tarayıcınıza kurulacaktır. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi firefox ile açacaksınız dosyayı.

Override default download manager with FlashGot

Not: Aşağıdan indireceğiniz dosya Firefox resmi eklenti sitesinin sunucusu üzerinden inecektir ve orijinal dosyadır.

indir

Alternatif indirme linki: (resmi eklenti sayfası üzerinden indir)

indir

Boyutu: 380 KB

Resmi sitesi: http://flashgot.net/

FlashGot menu items

FlashGot Compact Context Menu

FlashGot Toolbar button

Effect of "FlashGot link" command

Effect of "FlashGot All" command

General Options Tab

Menu Options Tab

Extensions Options Tab

Privacy Options Tab

Privacy Options Tab


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: