GIMP (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

GIMP (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için GIMP indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Adobe Photoshop’un mükemmel bir alternatifi olarak popüler hale gelen, iyi bilinen, açık kaynaklı, ücretsiz bir resim düzenleyici. 

Programı kullanmanın basit olduğuna kimse itiraz etmeyecek, ancak biraz çalışmayla GIMP, birkaç istisna dışında (neredeyse?) ücretli muadili kadar iyi sonuçlar üretebilir.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programı

Photoshop yoksa o zaman kesinlikle GIMP kullanılmalıdır.

Zaman zaman saygıdeğer yazılım parçalarını tartışıyoruz, ancak GIMP gerçekten pastayı alıyor. Fotoğraflarınızı, resimlerinizi ve resimlerinizi düzenlemenin ücretsiz yolları söz konusu olduğunda, 1996’dan beri var olan bu harika program, kendi alanında hüküm sürmeye devam ediyor.

Açık kaynaklı bir araç olarak, sadece ücretsiz olarak kullanıp indiremezsiniz, ayrıca isterseniz özel ihtiyaçlarınıza göre ince ayar yapabilirsiniz.

Bu araç, kuzeni Photoshop gibi dik bir öğrenme eğrisine sahip olduğundan, daha az hırslı olanlarımız için onu kullanmak yeterli olacaktır.

İlk birkaç adım, GIMP’yi (standart bir Windows kurulumuna sahiptir) indirip kurmaktan daha zor olacaktır.

Geçmişte Photoshop kullandıysanız, arayüzün genel tasarımı sizin için rahat olacaktır ancak özellikle yenilikçi olmayacaktır.

Bunun ötesinde, her iki uygulama da benzer terminoloji kullansa da, bunları nasıl kullanacağınız ve gerçekleştirebileceğiniz düzenleme düzeyi arasında önemli farklılıklar olduğundan, baştan başlamanız gerekecek.

Peki GIMP neler sunuyor? RAW fotoğrafları işler ve bir raster düzenleyicidir. Photoshop gibi, katmanlar ve katman maskeleriyle çalışır ve size çok çeşitli filtreler, renk ayarları ve dönüştürme ve metin gibi araçlar sağlayabilir.

Ek olarak, GIMP çok çeşitli dosya formatlarını açma konusunda mükemmel bir iş çıkarır ve her zaman güncellenen çeşitli eklentileri kullanarak işlevsellik ve çeşitli özellikler ekleyebilirsiniz.

GIMP’de ustalaşmak için motive iseniz, başlamanıza yardımcı olacak birçok öğretici, video ve diğer kaynaklar mevcuttur. GIMP topluluğu ilgili ve destekleyicidir ve geliştiriciler, çözümler bulma ve hataları hızla giderme konusunda başarılıdır.

Bununla daha rahat olduğunuzda, her zaman mevcut olan her seçeneği kullanmak yerine tamamlamak istediğiniz etkinlikler için hızlı ve etkili bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için seçenekleri ve arayüzü değiştirmeye başlayabilirsiniz.

GIMP, öğrenmek ve kullanmak için biraz çalışma gerektirir, ancak gerçekten yapanlar buna bayılır. Çok destekleyici ve enerjik bir mahalle ile çevrili gibi görünüyor. GIMP’yi hedefiniz yapmak kesinlikle size çok fazla destek sağlayacaktır ve ücretsiz olduğu için kaybedecek neyiniz var?

Bu program hangi platformlarda kullanılabilir?

Windows, Mac ve UNIX/GNU sistemlerinin tümü GIMP çalıştırabilir.

Tercih edilebilir bir alternatif var mı?

Photoshop, şüphesiz akla gelen ilk seçenektir ve muhtemelen daha iyidir. Ancak, yalnızca özgür yazılımı düşünürsek, alan önemli ölçüde küçülür. GIMP’nin yeteneklerinden birini veya daha fazlasını gerçekleştirebilen daha hızlı ve daha akıcı araçlar vardır, ancak görevi tamamlayabilecek çok fazla araç yoktur. Alternatifler arıyorsanız Paint 3D’ye (Paint.net’in gelişimi – şaka değil!) veya PhotoScape’e göz atın. Fikir birliği, varsa, ücretsiz yazılımın Photoshop’u taklit etmek için ihtiyacınız olanı size sağlayacağıdır. Her program bir özellikler alt kümesi sağlar, böylece ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin başka bir yerde mevcut olduğunu keşfedebilirsiniz.

Bizim görüşümüz

Birçok düzeyde, GIMP harika bir araçtır ve açık kaynaklı yazılımın gücünün en iyi örneğidir. Yine de, Photoshop’un yerine geçen bir araç olarak bahsetmek biraz haksızlık olur, çünkü ne kadar harika olursa olsun, çok daha az etkili bir araçtır.

GIMP’yi tam olarak kim kullanacak, merak ediyorum? GIMP, kapsamlı bir düzenleme seçeneği sunmaz, bu nedenle ciddi veya profesyonel fotoğraf veya görüntü düzenlemeye ihtiyacınız varsa, birinci sınıf bir çözüm isteyeceksiniz.

GIMP muhtemelen çok karmaşıktır ve fotoğraf/görüntü düzenleme talepleriniz daha az yoğunsa, çoğu insanın uğraşamayacağı kadar dik bir öğrenme eğrisine sahiptir.

Bu, normal GIMP kullanıcısının, tipik bir kullanıcı değil, muhtemelen son derece sıra dışı bir tür olduğuna inanmamıza neden oluyor. Ancak, SİZİN o eşsiz hayvan olduğuna inanıyorsanız, devam edin. GIMP harika bir araç olduğu için hak ettiği saygı gösterilmelidir.

GIMP (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

GIMP Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: GIMP Team
  • Boyut: 252.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows  

[acf field=”buton_sablonu”]
Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: