Ana Sayfa İş Göz Dinlendirme Programı, Bilgisayarda Çalışırken Otomatik Mola Vermek ve Gözleri Rahatlatmak İçin

Göz Dinlendirme Programı, Bilgisayarda Çalışırken Otomatik Mola Vermek ve Gözleri Rahatlatmak İçin

Bilgisayar başında uzun süreler çalışırken insanın aklına gözlerini dinlendirmek gelmiyor. Gözümüz ne kadar yorgun olursa olsun tek bir kere bile kırpmadan saatlerce bilgisayarda mesai yapabiliyoruz. Fakat böyle bir alışkanlık bize göz sağlığının bozulması olarak geri dönüyor. Bunun yanı sıra baş ağrısı da çabası. Gözde ortaya çıkabilecek sorunlar arasında kuruluk, kırmızı göz, ışığa duyarlılık, kağıt ve monitör arasındaki farkı ayırt etme güçlüğü ve bulanık görme veya çift görme problemini sayabiliriz. Yani kısacası ara sıra gözlerimizi dinlendirmek zorundayız.

eyestrain Give your eyes a break from the computer with Pause4Relax

Pause4Relax tüm bilgisayar kullanıcıları için gerekli bir program

 İşte basit ve etkili bir araç. Bu program gözünüzün daha fazla zarar görmesini önleyecek.  Pause4Relax programı çalışırken mola vermeyi bir türlü beceremeyen arkadaşlar için bire bir.

Pause4Relax programı nasıl çalışır?

Basit bir şekilde her 30 dakikada bir yani yarım saatte bir ekranın ışığını azaltarak sizlere dinlenmeniz yani gözlerinizi dinlendirmeniz  için belirli bir süre genellikle birkaç dakika verir (varsayılan olarak 5 dakika). Programı kendinize en uygun gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Mesela yarım saat yerine 45 dakika veya 1 saat olarak değiştirebilirsiniz. Varsayılan beş dakikalık dinlenme süresini de arttırmak mümkün. Film izlerken veya oyun oynarken bu programı pasif yapabilir ve daha sonra tekrar aktifleştirebilirsiniz. Böylece siz oyun oynarken sizi rahatsız etmez.

pause for relax settings Give your eyes a break from the computer with Pause4Relax

Program oldukça hafiftir ve çok az sistem kaynağı kullanır. Portable olduğu için kurulum gerektirmez ve çift tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

pause for relax running 600x337 Give your eyes a break from the computer with Pause4Relax

Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8 64 bit

Boyut: 66 KB

Lisans: Ücretsiz

Pause4Relax  İndir 

Alternatif


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz