iobit uninstaller 8.1 ekran görüntüsü

IObit Uninstaller İndir (Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar)

IObit Uninstaller sayesinde farklı programları yada tarayıcı eklentilerini kaldırın ve arkasında bıraktığı tüm izleri tamamen silin.
İstenmeyen dosyaları veya çeşitli programları silmek için iyi bir yazılım arıyorsanız, bu araç tam size göre. Eğer bilgisayardaki bazı inatçı programları kaldırmaya çalışıyorsanız ama bir türlü kaldıramıyorsanız, IObit Uninstaller derdinize derman olmaya geliyor.
IObit Uninstaller programı ile kaldırmaya çalışırken uyarı yada hata mesajı veren ve bir türlü kalkmak istemeyen  programları tek tıkla kolayca kaldırabileceğiniz gibi, bunların arkalarında daima bıraktıkları izleri dilediğiniz gibi seçip silebilir yada toptan hepsini temizleyebilirsiniz.
Ayrıca bu program otomatik olarak web tarayıcıdaki tuhaf işlemleri ve sıradışı eylemlerde bulunan uzantıları kolaylıkla yönetebilir, engelleyebilir veya silebilirsiniz.

Arkada bırakılan izleri silin

Bilgisayarınızı tarayarak tespit ettiği tüm gereksiz dosyaları sileceği için, hem bilgisayarın genel performansı iyileşecek hem de daha fazla harddisk alanına sahip olacaksınız.

Eğer otomatik güncelleme programınız varsa, o zaman mutlaka IObit  Uninstaller programını yüklemelisiniz. Çünkü bu yazılım her türlü güncelleme ve kurulum işlemlerini rahatlıkla yönetebilir. İşlemlerin hassasiyetine göre, otomatikleştirilmiş bir yedekleme özelliğine sahiptir ve böylece önemli verilerinizin kaybolmasını engeller.

Hepimiz bilgisayara yeni programlar yüklemeyi seviyoruz. Fakat bilgisayara yüklenen her program, o kadar da kolay bir şekilde kaldırılmaz. Ama IOBit Uninstaller programını kullanırsanız dilediğiniz programı Windows işletim sisteminden kesin olarak tümüyle kaldırır.

Üstelik dilerseniz Windows 10 ile veya Windows 8 ile birlikte gelen uygulamaları da tek tıkla silebilirsiniz. Programın arayüzü gayet basittir ve zaten asıl amacı bilgisayardaki programları kolay ve hızlı bir biçimde silmeyi sağlamaktır.

IOBit Uninstaller Kullanımı Resimli Anlatım

iobit uninstaller 8.1 ekran görüntüsü

Yukarıdaki resimde programın ana penceresi gösterilmiştir. Soldaki menüden Tüm Programlar‘a tıklayın ve bilgisayarınızda yüklü olan tüm programlar tek tek liste olarak görünsün. Bu listeden silmek istediğiniz programın satırının en sağındaki çöp kutusu simgesine tıklayın. Alternatif olarak silmek istediğiniz programların kutularını tek tek işaretleyip pencerenin sağ üst köşesinde görülen Kurulumu Kaldır yazan yeşil butona tıklayın.

Ayrıca yine soldaki menüden Kurulumla gelen programları kaldır seçeneğine tıklayarak, daha önce yüklemiş olduğunuz ücretsiz programların içinde gizlenip izinsiz bir şekilde sistemimize yüklenen programları yada kaydedilen dosyaları temizleyebilirsiniz.

Soldaki menüden Windows uygulamaları‘na tıklayın ve açılan pencereden normalde kaldıramadığınız ve Windows’un içinde gömülü olarak gelen Windows uygulamalarını çöp kutusu simgesine tıklayarak kolayca kaldırın.

Soldaki menüden Araççubukları ve Eklentileri seçeneğine tıklayarak Google Chrome, Opera, Internet Explorer ve Microsoft Edge gibi popüler tarayıcıların eklentilerini ve sizi rahatsız eden araç çubuklarını tek tıkla silebilirsiniz.

Soldaki menüden Yazılım Güncelleyici sekmesine tıklayın. Açılan ekranda güncellenmesi gereken programlar en üstte gösterilir ve Güncelle linkine tıklayarak el yordamıyla güncelleme yapabilirsiniz.

IOBit Uninstaller programının ücretli versiyonunda yani PRO sürümünde ekstra hangi özellikler var?

En inatçı programları silmek için pro sürümünü satın almanız gerekiyor. Ayrıca ücretsiz programları yüklerken gizlice sisteme yüklenen diğer reklam yazılımları veya casus yazılımları otomatik kaldırmasını isterseniz, pro sürümü almanız şart. Üstelik otomatik güncellemeler yapma özelliği de yalnızca pro sürümde var.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: IObit
  • Boyut: 15.9 MB
  • Arayüz: Türkçe

IObit Uninstaller İndirmek İçin Tıklayınız


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: