Process Explorer Nedir? Ne İşe Yarar?

Process Explorer İndir (Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar)

Process Explorer sayesinde bilgisayarda çalışan işlemler hakkında detaylı bilgileri görüntüleyin!

Windows masaüstü bilgisayarınız yavaş çalışıyor gibi göründüğünde veya bir programın açılması için çok fazla bekliyorsanız, Görev Yöneticisi’ni açarak o anda çalışmakta olan işlemleri inceleyebilirsiniz. Fakat daha ayrıntılı bir bakış atarak Windows’un DLL kütüphanesinde bulunan bütün işlemler ile ilgili  detayları öğrenmek için bu ufak aracı kullanabilirsiniz. Bu DLL kütüphaneleri bilgisayarda o anda çalışan bir veya birkaç program tarafından kullanılır.

Process Explorer Nedir? Ne İşe Yarar?

Buradaki esas fikir, sahneye bakarak veya arka planda olup bitenlere bakarak potansiyel sorunları tespit etmek. Bu işlemlerin bazıları Görev Yöneticisi’nin listesinde bile yoktur. Bunu anlamak için iki tür işlem olduğunu bilmeniz gerekir. Bu programı yükleyerek söz konusu işlemin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Windows’un kayıt defteri bilgisayarın genel performansı üzerinde çok önemli bir role sahip. Zaten DLL dosyalarının bulunduğu yer de kayıt defteridir. Process Explorer programı tüm işlemci yükünü çizelgeler şeklinde gösterecek ve böylece yükün zirveye çıktığı veya yüksek olduğu zaman dilimlerini görebileceksiniz.

Process Explorer programının lisansı tamamen bedava olmakla birlikte hem 32-bit hem de 64-bit sistemleri desteklediğini belirtelim. Sitemizin sistem araçları kategorisinde yer alan bu program Microsoft şirketi tarafından üretilmiştir, dili Türkçe ve boyutu sadece 1,8 MB büyüklüğündedir.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Microsoft
  • Boyut: 1.8 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem:Windows  

Process Explorer İndirmek İçin Tıklayınız

Dilerseniz sitemizin sunucusundan (yani Teknolib kaynağından) direk olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Proces Explorer programının ne kadar temiz, güvenilir ve zararsız olduğunu görmek isteyenler, buraya tıklayarak Virustotal.com tarama raporunu görebilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: