League of Legends (LOL)

Image

Kale Savunma oyunları bu yıl muhtemelen açıkça zirveye PopCap’in Plants Vs Zombies‘iyle ulaşarak bir yükseliş yaşadı. Temel savunma fikrini fantazi ve MMORPG’ler (Massively multiplayer online Role playing game) ile birleştirin ve bir multiplayer online strateji oyunu olan League of Legends‘ı elde edersiniz.

İzometrik bakış açısıyla, League of Legends beşer kişiden oluşan iki takımla online olarak oynanır. Her bir takımın birçok koruyucu kuleyle çevrili bir üssü vardır. Bu alanın dışında da rakip takımın alanı bulunur. Her bir takım bir çok tür arasından seçilebilen bir şampiyonu yönetir. Bunlar da belirerek seyahatlerinde oyunculara eşlik eden aynı zamanda hasarın büyük bölümünü alan minyonlarla desteklenir. League of Legends klavye ve fare ile kontrol ediliyor ve oynanışı oldukça basit, ancak oyun sırasında kullanabileceğiniz bir çok büyü ve özel saldırı türü mevcut ve bunlar da oyunu daha karmaşık hale getiriyor.

League of Legends’ın hedefi, rakip minyonların arasından savaşarak geçip rakibin ‘ancient’ına ulaşılabilecek bir yol yaratacak kadar savunma kulesini yıkabilmek. O da imha edildiğinde oyunu kazanıyorsunuz. Kulağa oldukça basit görünüyor! Ancak öğrenmesi basit ve bağımlılık yapıcı olmasına rağmen League of Legends oyunları çok uzun sürebiliyor.

Rakip saldırmıyorken bile savunma kulelerini yok etmek kolay değil, dolayısıyla bunu gerçekleştirmek önemli bir ilerleme sayılıyor. Oynadıkça daha fazla tecrübe kazanıyorsunuz, böylece daha fazla büyü ve güce erişebiliyorsunuz. Bu da oyunda fark yaratmanızı sağlıyor. Takımınız rakipten çok az daha zayıf ise, saatler sürse bile mağlubiyet kesin sayılabilir!

League of Legends çekici ama basit tarzıyla World of Warcraft’a benzer görünüyor (tabii 3D değil). Seslerin de iyi tasarlanmış ve gerçekten profesyonel olması sayesinde League of Legends çok iyi bir ücretsiz oyun ve oynayabilecekleriniz arasında en gösterişlilerden.

League of Legends zorlu bir multiplayer Kale Savunma oyunu, fakat dikkatli olmazsanız saatlerinizi yiyebilir!

Artıları

  • Mükemmel kontroller
  • Harika ses ve grafikler
  • Dinamik takım oyunu
Eksileri

  • Oyunlar çok uzun sürüyor

Boyut: 1.89 GB

Dil: Türkçe

League of Legends (LOL) İndir

Alternatif indirme linki

Oyunu indirmeden ücretsiz kaydolarak internetten online oynamak da mümkün.

Hemen kaydolmak ve oynamak için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: