Opera Türkçe Son Sürüm İndir

Işık hızındaki tarayıcı şimdi her zamankinden daha hızlı

opera-17-700x406.png (700×406)

Opera, Firefox ve Chrome gibi büyük hitlerden çok daha önce gelmiş bir internet tarayıcısı.

Genel Bakış

Opera 12 büyük övgü alan Opera 11’in genel tasarımını ve işlevselliğini koruyor, ancaktemalarweb kamerası erişimi ve donanım hızlandırması gibi kullanışlı gelişmiş özellikleri de kapsıyor. Arayüz açısından, Opera 12, düğmeler ve menüler yerine web sayfalarına biraz daha fazla odaklanmış temiz bir GUIiçeriyor. Genel olarak bakıldığında, Opera 12 bir önceki sürüme kıyasla çok büyük değişiklikler içermiyor; ancak bazı hoş özelliklerle geliştirilmiş.

Yenilikler ve hız

Opera’nın bir önceki sürümündeki büyük yenilik uzantılardı ve şimdi tarayıcı geliştirmeleri seçeneği halen oldukça sınırlı olsa da, eklentileri kurduğunuzda veya kaldırdığınızda tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmiyor. Bunlar ayrıca koruma alanına alınmış, bu nedenle eklentilerden biri çökse de tarayıcınız çökmüyor. Opera 12 Google Chrome kadar hızlı çalışıyor (hatta geliştirici daha hızlı çalıştığını iddia ediyor) ve yorumlayıcı motoru, daha hızlı bir gözatma deneyimi sunmak için biraz değiştirilmiş.

Genellikle çok fazla sekme açık tutuyorsanız, Görsel Sekmeler ve Sekme Yığma özellikleri faydalı; ve şimdi görsel fare hareketleri de var. Bunlar da iyi uygulanmış ve fare hareketleri için yarı saydam bir rehber görüntüleyen sağ fare tıkı ile erişilebiliyorlar. Bu, hareketleri hiç kullanmamış kişiler için harika bir başlangıç ve umut ederiz ki gelecekte daha fazla kullanım sunacak.

Opera’nın ihtiyacınız olan her şeyi aynı uygulamada sunmaya yönelik hamlesini devam ettiren entegre bir posta istemcisi var. Geliştirmelerin dikkate değer en yeni özellikleri temalar ve web kamerası erişimi. En belirgin geliştirme Hızlı Arama geliştirmesi; bu sadece favori sitelerinize kolay erişim sunmak yerine şimdi Speed Dial özelliğinize dinamik bilgiler eklemenizi sağlıyor; yani başka bir deyişle Opera içindeki web uygulamalarını. Bu arada Parola Senkronizasyonu özelliği makineler ve aygıtlar arasında parolalarınızı senkronize etmenizi sağlıyor. Bunun için bir hesap açın ve Opera geri kalanını halletsin. Ayrıca geliştiriciler için Oturum Geçmişi, navigasyon ve W3C Dosya API’si gibi bazı HTML5 geliştirmeleri de yapılmış.

Sonuçlar

Değişiklikler devrim niteliğinde olmasa da, Opera 12 kesinlikle Opera 11’den sonra önemli geliştirmeler içeriyor. Ancak yeni bir tarayıcı arıyorsanız, bu muhtemelen şu an piyasada bulunan tarayıcıların en yenilikçisi ve yüklemeye kesinlikle değer.

Artıları

  • İnanılmaz hızlı
  • Kullanışlı Hızlı Arama işlevi
  • Sekme yığınları
  • Posta istemcisi
  • Parola Senkronizasyonu
Eksileri

  • Diğer tarayıcılardan daha az sayıda uzantı

Opera Türkçe Son Sürüm İndir

Boyut: 34.4 MB

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: