PhotoFiltre Türkçe Son Sürüm İndir Resimlere Efekt Verme Programı Ücretsiz

Ücretsiz harika bir imaj düzenleyici ve iyileştirici

4510__photofiltre_2_8_5_15.png (949×578)

PhotoFiltrePhotoshop‘tan daha basit ve kullanımı kolay bir alternatif arayan kullanıcılar için birebir olan bedava bir imaj düzenleme programı.

Giriş

PhotoFiltre nispeten küçük bir uygulama ve Photoshop’ın tersine yüklemesi ve başlatması çok hızlı. Özellikler ve seçeneklerle dolu arayüz ilk bakışta karmaşık gelebilir ama kısa zamanda alışacaksınız. Sağ taraf şekiller, çizim araçları ve optimize edilebilir bir renk paletiyle doldurulmuş. En üst sekmede imaj düzenlemek ve değiştirmek için gerekli tüm seçenekler bulunuyor. Fakat ne yazık ki PhotoFiltre arayüzünü kişiselleştirmenize ve sık kullanılan gereçleri seçmenize izin vermiyor.

Özellikler

İmaj değiştirmek için kullanılan tüm gereçlerin arasında en çok işe yarayanlarhassas kontrast/renk tonu ve renk doygunluğu düğmeleridir, çünkü etkilerini hemen görerek, kaliteden memnun olmadığınız anda imajı kolayca düzeltebilirsiniz. PhotoFiltre’a güveniyorsanız, bu parametreleri otomatik olarak ayarlamasına da izin verebilirsiniz.

Kendine güvenen her imaj düzenleyici programda olduğu gibi, PhotoFiltre’da da imajları değiştirmek için en çok kullanılan filtreler mevcut ama çok ciddi değişiklikler yapmak istediğinizde sınırlarla karşılaşacaksınız. Ayrıca, Photoshop’ın tersine imajın farklı unsurlarıyla ayrı ayrı çalışmayı kolaylaştıran tabakalar(layers) PhotoFiltre’da yok.

Harika bir bedava imaj görüntüleyicisi olan Irfanview gibi, FhotoFiltre da imaj formatlarının birçoğunu kapsıyor ve ayrıca hızlı toplu işlem ve imaj dönüştürmeyapabiliyor. PhotoFiltre’da beş farklı zoom seçeneği var; fakat birbirlerinden çok farklı oldukları söylenemez. Büyüteç muhtemelen açılır yüzdelik panodan daha az hassas ve otomatik zoom imajın boyutunu PhotoFiltre penceresinin boyutuna göre ayarlıyor.

İmaj gezgini ekranın en altında yer alıyor ve bunu imajınızın boyutuna göre ayarlarsanız tüm resimlere hızlıca göz gezdirebiliyorsunuz. Ancak birden çok imaj dosyası üzerinde çalışmak isterseniz, resimlerinize bakmak istediğinizde her seferinde bir gezgin ağaç panosu açmak zorunda kalacağınızdan işler çabucak karışabiliyor.

PhotoFiltre resimlerinizi düzeltmeniz ve optimize etmeniz için gerekli olan tüm gereçlere ve seçeneklere sahip.

Artıları

  • Ücretsiz bir imaj düzenleyicisi için gayet iyi
  • Birçok imaj formatını okuyabiliyor
  • Hızlı toplu dönüşüm/işlem
  • Optimize edilebilir renk paleti
  • Hızlı kontrast/ton/doygunluk düğmeleri
Eksileri

  • Sınırlı sayıda filtre
  • Kolay anlaşılamayan imaj gezgini
  • Karmaşık ve kişiselleştirilmeyen arayüz
  • Tabaka içermiyor

PhotoFiltre Türkçe Son Sürüm İndir

Alternatif indirme linki

Türkçe Dil Paketini İndirmek İçin Tıklayınız.

Boyut: 5.3 MB

Lisans: Ücretsiz


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: