Picasa (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Picasa (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Picasa indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Görüntüleri görüntülemek ve depolamak için en yaygın kullanılan araçlardan biri Picasa’dır. Bu programın yardımıyla Windows PC’nizdeki dijital görüntüleri kolayca düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz. Ek yetenekler arasında kırpma, slayt gösterisi, kırmızı göz düzeltme ve anahtar kelime arama yer alır. Bu nedenle, resimlerinizde küçük ayarlamalar yapmak için uygulamayı kullanabilirsiniz. Picasa ile bilgisayarınızdaki oldukça büyük bir fotoğraf koleksiyonunu hızla inceleyebilirsiniz. Ek olarak, otomatik olarak her fotoğrafın büyük boyutlu küçük resimlerini oluşturarak resimleri tanımanızı kolaylaştırır.

Seçim dijital fotoğraf düzenleyici!

Picasa, kurulumdan sonra kamera filmi çekimlerini, fotoğrafları ve diğer ilgili öğeleri bulmak için tüm sabit sürücünüzü inceler. Resim görüntüleyici, çeşitli dosya formatlarını desteklediği için hiçbir şeyi geride bırakmaz. Program, tüm dosyalar tanımlandıktan sonra her dosyayı oluşturma tarihine göre kronolojik sıraya göre otomatik olarak düzenler.

Ayrıca Picasa, yeni fotoğrafların PC’ye ne zaman kopyalanacağını tanıyan özel bir otomatik keşif motorundan yararlanır. Ek olarak, programın veri tabanı bu dosyalarla otomatik olarak güncellenir, bu da görüntüleri görüntüleyicilere veya depolama seçeneklerine manuel olarak yüklemekle karşılaştırıldığında size çok zaman kazandırır.

Picasa, FastStone Image Viewer ve benzer uygulamalardan farklı olarak bilgisayara bir kart okuyucu veya kameranın bağlı olup olmadığını tanıma özelliğine sahiptir. Sonuç olarak ilgili dosyaları sisteme kopyalamanızı teşvik eder. Aracın temel amacı, bir sabit disk üzerinde dağılmış büyük bir koleksiyona sahip olanlar için yararlı olan dijital görüntüleri düzenlemektir.

Picasa, dijital fotoğrafları geliştirmek için kullanılabilir mi?

Düzenleme özelliklerine ek olarak Picasa, fotoğraflarınızı düzenlemenize ve geliştirmenize de olanak tanır. Adobe Photoshop’tan daha az etkili olmasına rağmen, program çok çeşitli küçük düzenleme araçlarına sahiptir. Örneğin program, sunumlar ve toplantılar için mükemmel olan slayt gösterileri yapmanızı sağlar. E-posta göndermeye, yazdırmaya ve resimleri paylaşmaya benzer şekilde, yalnızca birkaç tıklama alır. Fotoğrafları Picasa Web’den çevrimiçi üçüncü taraf uygulamalara aktarabilirsiniz.

Döndürme, kırmızı göz giderme, kırpma, renk düzeltme ve rötuşlar dahil en popüler düzenleme araçlarından bazıları Picasa’da bulunur. Ek uygulama eklemeye gerek kalmadan dijital görüntüleri kullanarak geliştirebilirsiniz. Ek olarak Picasa, her bir fotoğrafı anahtar kelimelerle etiketlemenize olanak vererek dijital koleksiyonunuzda arama yapmayı kolaylaştırır. Resimler, Picasa’nın görsel olarak çekici zaman çizelgesi görünümü kullanılarak alınabilir. Araç, bilgisayarınıza her yeni fotoğraf eklendiğinde fotoğraf kitabınızı günceller.

Picasa kullanıcı dostu mu?

Picasa, sadelik ve tasarım açısından iyi tasarlanmış bir uygulamadır. Programın kullanımı basittir ve net ve dağınık olmayan bir arayüze sahiptir. Ekranın sol tarafında resim içeren dijital veya web albümlerinizin bir listesini göreceksiniz. Artık sağ tarafta seçilmiş olan albümünüzdeki resimlerin küçük resimlerini görebilirsiniz. Altta tek tek fotoğrafları gösteren bir “Resim Tepsisi” var. Bunları tek bir tıklamayla “temizleme” veya “saklama” seçeneğine sahipsiniz.

‘İçe Aktar’ ekranını kullanarak kameralar ve tarayıcılar gibi çeşitli cihazlardan dijital görüntüleri içe aktarabilirsiniz. CD-ROM sürücüsü gibi belirli bir klasöre bile göz atılabilir. Veritabanına harici yedekleme seçeneklerinden dosya ekleme yeteneği, onu çok önemli bir özellik haline getirir.

Dijital resimlerinizin ve albümlerinizin dinamik bir grafik tasviri “Zaman Çizelgesi”dir. Bu formda gösterilen dosyalar yalnızca şu anda seçili olanlardır. Dosyalarınız animasyonlu bir şekilde görüntülenecektir. Ancak yine de “seçenekler” bölümünde birkaç değişiklik yaparak her albümdeki her bir fotoğrafın minik minik resimlerini inceleyebilirsiniz.

PC Image Editor dahil, resim görüntüleyicilerin ve editörlerin çoğu, slayt gösterileri yapmaya odaklanmaz. Picasa ise, dijital fotoğraflarınızın tam ekran slayt gösterisinde, oluşturuldukları ve en son görüntülendikleri zamana bağlı olarak belirli bir albümdeki görüntüler arasında döner. Bu, Windows PC’nizin “Duvar Kağıdı” veya “Tema” özelliğinin yerini alabilir.

Picasa, düzenleme ve yazdırma için olanaklar sunuyor mu?

Picasa, daha önce söylendiği gibi Adobe Photoshop Lightroom veya diğer benzer programlarla rekabet edemez. Ancak, Picasa’nın bir resim düzenleyici olarak daha etkili olmasına yardımcı olan basit düzenleme araçlarına sahiptir. Bu programı kullanırken “Resim Penceresini Düzenle”, “Kırp” ve “Kırmızı Göz Giderme” seçeneklerine sahipsiniz.

‘Yazdır’ özelliği, çevrimiçi yazdırma ve paylaşım için de kullanılabilir. Yine, yazdırma aracın temel işlevi değildir, bu nedenle bu özelliklerin oldukça basit olduğunu düşünebilirsiniz. Picasa’yı kullanarak 3,5 x 5 baskı, 4 x 6 baskı veya tam sayfa baskı alma seçeneğiniz vardır. Bir “kontak sayfası” yazdırmak bile bir seçenektir.

Uygulama, herhangi bir dosyanın düşük kaliteli baskı çıktısıyla sonuçlanabileceği konusunda sizi uyarır.

Picasa (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Picasa Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Google
  • Boyut: 13 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows
  • Virüs Tarama0 / 17

[acf field=”buton_sablonu”]
Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: