Rail Simulator

Rail Simulator muhteşem bir tren kullanma simülasyon oyunudur.

Üstelik tüm tren teknolojileri sunuluyor. Dilerseniz buharlı trenleri, dilerseniz dizel veya elektrik çekişli trenleri seçebilirsiniz.

Mesela Serbest Dolaşım modunu tercih ederek istediğiniz treni seçip yolculuğa başlayabilirsiniz.

Ayrıca farklı senaryoların yer aldığı farklı modlar da mevcut. Üstelik iklim şartları gün içinde gerçeğe uygun olarak değişiyor. Toplamda 4 farklı rotanız var.

Bunlar şu şekilde: Avrupa ve Güney Amerika, Oxford – Paddington, Bath Green Park – Templecombe, Newcastle – York, Hagen – Siegel.

Tabii ki bu rotaların uzunluğu ve durak sayısı değişiyor ve içerisinde Black Five, DB 101, SD40-2 gibi lokomotiflerin de yer aldığı toplam 10 farklı lokomotif seçeneği mevcut.

Rail Simulator oyununda tüm arazi modellemeleri NASA’dan alındığı için gerçekle birebir aynı. Üstelik sahne yerleşimi ve değişik kavşak ayarlamaları oldukça gerçekçi.

Bu oyunda yolcu toplamaktan tutun da kargo taşımaya kadar farklı görevleri yerine getireceksiniz. Ayrıca senaryo editörü de var. Böylece kendi düzeninizi ve kendi sahnenizi oluşturabilirsiniz.

Rail Simulator grafikleri günümüz şartlarında idare edecek bir seviyede. Fakat treni kontrol etmek ve çalıştırmak yeni başlayanlar için biraz karışık ve zor gelebilir. Zamanla uğraştıkça çok kolay gelecek.

Olumlu Yanları

  • Efektler çok gerçekçi
  • Kontroller harika
  • Grafik orta şeker

Olumsuz Yanları

  • Oyundaki görevler biraz monoton

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: