Ana Sayfa Eğitim Ev Hobi Soru Hazırlama Programı Türkçe Ücretsiz Yazılı Sınavı Yapma Programı Öğretmenler İçin İndir

Soru Hazırlama Programı Türkçe Ücretsiz Yazılı Sınavı Yapma Programı Öğretmenler İçin İndir

Açık Soru Bank bir soru hazırlama programı olup özellikle öğretmen için çok amaçlı ve ücretsiz bir soru hazırlama programıdır. Program sayesinde soru hazırlayabilir, sorular ekleyebilir hatta program sayesinde sınav bile hazırlayabilirsinz.

Kullanışlı ve basit bir kullanıma sahip program ile soruları ders, konu, ünite bazında hazırlayıp kategorize edebilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri;
Sorulara çözümler ve cevabını ekleme
Sorulara resimler ekleyebilme
Soruları word, excel gibi ofice programları çıktısı alabilme
Sorulara tablo ve resim ekleyebilme
Sorular için cevap anahtarı çıkarabilme

Boyut: 7.63 Mb

Program Dili:Türkçe

İşletim Sistemi:Windows Tümü

Lisans:Ücretsiz (Freeware)

indir

Test Hazırlayıcı Soru Bankası

test-hazirlayici-soru-bankasi-13264-6.jpg (274×309)
indir

Not: Bu program, yazdığım ilk programlardan biriyde ve oldukça acemice hazırlanmış olduğunu söyleyebilirim. Yine de indirmek isterseniz, dosyayı silmedim. Ayrıca yine çok zaman önce acemice hazırlamış olduğum lisanslama yöntemimi denemek için programa bir lisans modülü yazmıştım. Lisans dosyası programın yanında, onu programın kurulduğu dizine atarsanız problem kalmaz.


Soruları sanal ortama taşıyarak zamanla oluşturacağınız soru bankası içerisinden belirlenen kriterlere uygun test kağıtları hazırlayan bir test otomasyonu. Programda istediğiniz kadar sınıf, konu ve alt konu oluşturabilirsiniz. Test kağıdı şablonunu istediğiniz gibi düzenleyebilmek için Paint veya benzeri bir resim editörü ile “kagit sablonu.sbl” adlı dosyayı açıp üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. (Sınırların değişmemesine dikkat etmelisiniz.) Veritabanına eklediğiniz soruları daha sonra tekrar veritabanından çekip jpg formatında kaydedebilirsiniz. Ekran görüntüleri size program hakkında daha çok fikir verecektir:

test-hazirlayici-soru-bankasi-13264-4.jpg (593×339)

test-hazirlayici-soru-bankasi-13264-349.jpg (633×397)

test-hazirlayici-soru-bankasi-13264-.jpg (633×396)


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz