İçeriğe geç

Street Fighter 2

Image

Street Fighter 2, Capcom’un 1991 yapımı meşhur arcade dövüş oyununun PC uyarlaması.

Ryu. Eğer dövüş oyunlarının hayranıysanız, yalnızca oyunun ismi bile sizi Street Fighter’ın nostaljik dünyasına götürmeye yetecektir. Piyasaya 80’lerde giren bu başarılı seri, arcade olarak başladığı oyunları farklı platformlarda sürdürmeye devam ediyor.

Street Fighter 2, serinin ikinci bölümündeki tüm eğlenceyi bilgisayar ortamına uyarlıyor. Ama tabii eski arcade oyunla karşılaştırıldığında, bilgisayarda eksik bulacağınız pek çok şey var. Bunun dışında eksikliğini hissedeceğiniz bir diğer şey de, siz oynarken arkanızda durup tezahürat yapan izleyiciler…

Sokak dövüşü

Street Fighter 2’nin grafikleri güzel görünüyor ama ne eski oyundaki arka plan ne de ses PC versiyonuna taşınmış. Ayrıca Street Fighter 2’nin bu uyarlamasında hareket hızı güçlü bilgisayarlarda bile çok daha düşük.

Ama bu eksikleri telafi etmek için, Street Fighter 2’de orijinal oyundaki 8 karakterin hepsi yer alıyor. Kontrolleri değiştirebilirsiniz ve ister arcade mod’da tek başınıza dövüşebilir, ister arkadaşınıza meydan okuyup bire bir dövüşe katılabilirsiniz.

Bilgisayarda eski moda arcade dövüş oyunları dendiğinde, Street Fighter 2’den daha iyisi olamaz.

Artıları

  • Tam dozunda nostalji
  • 8 orijinal karakterin hepsi
  • İyi grafikler
Eksileri

  • Çok yavaş
  • Seslerin pek bir özelliği yok
  • Kurulumu zor olabilir

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir