TweakNow RegCleaner kayıt defteri temizleme programı

TweakNow RegCleaner İndir (Nedir ve Nasıl Kullanılır?)

TweakNow RegCleaner ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisidir.

Bu harika program sayesinde Windows işletim sisteminin kayıt defterini temizlemek artık daha güvenli ve daha basit bir hale geliyor.

TweakNow RegCleaner kayıt defteri temizleme programı

Programın arayüzü sade ve büyük boşluklardan oluşuyor. Düz mantıkla çalışan bu programı açtığınız zaman varsayılan olarak Windows Cleaner sekmesi açılıyor ve burada kayıt defterini temizlemek için üstteki resimde ok işaretiyle gösterilen Scan Now butonuna tıklıyorsunuz. Böylece kayıt defterinde tarama yaparak hataları ve silinmesi gereken gereksiz girdileri tespit ediyor.

Tarama bitince de önce yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Check All Safe Items butonuna tıklayıp ardından da 2 numaralı ok ile gösterilen Clean Registry butonuna tıklayarak gereken temizliği yapıyorsunuz.

Dilerseniz ana pencerenin en üst kısmında yer alan farklı sekmeleri açarak örneğin System Information sekmesinde bilgisayarın sistem bilgilerini görüntüleyebilir, Troubleshooting sekmesinde karşılaşılan hataları onarabilir, Quick Optimizer sekmesinde bilgisayara hızlı bir optimizasyon yaparak performansı artırabilir, Secure Delete sekmesinde dilediğiniz dosyayı geri dönüşümü mümkün olmayacak şekilde yani kalıcı olarak silebilir, Startup Manager sekmesinde başlangıçta otomatik çalışan programları ve servisleri yönetebilir (silebilir, ekleyebilir), Uninstall Program sekmesinde bilgisayarda artık görmek istemediğiniz programları kolayca kaldırabilir, Disk Cleaner sekmesinde harddiskteki gereksiz dosyaları silerek performansı artırabilir ve Disk Usage Analyzer sekmesinde disk kullanım istatistiklerini görebilirsiniz.

Programın ayarları çabucak kullanmak için yapılandırılmış. Dilerseniz bazı kayıt defteri bölümlerinin ve USB bellek gibi taşınabilir sürücülerin taranmasını engelleyebilirsiniz. Varsayılan Beginner modu sadece silinmesi güvenli olarak işaretlenen unsurları gösterir. Export modu ise silinmesi güvenli olmayan unsurları gösterir.

Eğer kayıt defterini sildikten sonra bazı şeylerin ters gittiğini ve hata verdiğini görürseniz, hemen silinen anahtarları geri yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Yaptığımız testlerde bu program dakikalar içinde yüzlerce gereksiz girdiyi tespit edip sildi. Bu nedenle özellikle de fazla teknik bilgiye hasıl olmayan sıradan ev kullanıcıları bence mutlaka bu programı indirip en azından bir kere denemeli. Çünkü gerçekten buna değer.

TweakNow RegCleaner İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Eğer üstteki link bozulur da çalışmazsa, kendi sunucumuza yüklediğimiz orijinal kurulum dosyasını reklam görmeden ve beklemeden direk olarak bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Tweak Now
  • Boyut: 6.9 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP

TweakNow RegCleaner bilgisayarıma virüs bulaştırır mı?

Böyle bir şey asla olamaz. Çünkü şuan indireceğiniz kurulum dosyasını öncelikle ben bilgisayarıma indirdim ve kullandığım antivirüs programıyla taramadan geçirdim. Bununla da yetinmeyip Virustotal.com sitesine yükledim ve tam 66 farklı antivirüs programla çevrimiçi tarama gerçekleştirdim. Sonuçlar RegCleaner programının %100 temiz ve güvenli olduğunu ortaya koyuyor. Sonuç raporunu online olarak görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: