Visual Studio Code (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Visual Studio Code (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Visual Studio Code indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Bu programı kullanarak düz metin dosyalarını açabilir, görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Sadeliği nedeniyle sıklıkla takdir edilmemekte ve gözden kaçmaktadır. Yine de diğer gelişmiş programlama araçlarıyla eşit düzeyde rekabet eder.

Önemli yetenekleri sayesinde programlama ve işaretleme dillerinde yazabilir ve değiştirebilirsiniz. Windows’u önceki yinelemelerinde kullandıysanız, muhtemelen bilgisayarınızın yerleşik varsayılan yazılımının Not Defteri olduğu konusunda hoş anılarınız vardır.

Microsoft tarafından oluşturulan en basit ve temel metin düzenleyicisidir. Ancak, Microsoft’un en zengin özelliklere sahip, ücretsiz ve açık kaynaklı metin düzenleyicisi olan Visual Studio Code’un 2015’te piyasaya sürülmesinden sonra, durum tersine döndü (VS Code).

Hızla popülerlik kazandı ve hem kullanıcılarından hem de eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler aldı. Ama vızıltı haklı mı?

Dünyada en yaygın kullanılan metin editörü

Genel olarak, bu metin düzenleyici, büyüyen geliştirme araç setinize müthiş bir ektir ve ilgiyi hak ediyor.

Bu metin düzenleyiciyi, C#, C/C++, Python, Java, Ruby dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) çok çeşitli programlama dilleri ve platformları ve hatta Go ve Node gibi en modern ortamlarla kolayca kullanabilirsiniz. js, çünkü GitHub’ın platformlar arası Electron çerçevesi kullanılarak geliştirildi. Bazı rakipleri gibi geleneksel proje sistemini kullanmaz; bunun yerine bir veya daha fazla dizin açabilirsiniz. Bu dizinleri istediğiniz zaman çalışma alanlarınıza kaydederek tekrar kullanabilirsiniz. Birçok programcı ve yönetici, tipik metin düzenleyicilerinden bu iyi tanıtılmış Microsoft buluşuna çoktan geçmiştir.

Sadece sıradan bir editör değil

Düzenleyiciyi indirdikten sonra, başlangıçta JavaScript, TypeScript ve Node.js gibi birkaç farklı teknolojiyi destekleyen basit bir düzenleyici göreceksiniz.

Entegre kod tamamlama ve yönetim yetenekleri, yeniden düzenleme araçları ve Git desteği sayesinde basit web geliştirme projelerinin çoğunu bitirmek için fazlasıyla yeterli olacak.

Editörün arayüzü, en yeni nesil IDE’lerin tipik görünüm ve hissindeki kökenleri sayesinde daha tanınabilir modern bir his veriyor. Tüm açık belgelerinizi sekmeler halinde içeren ana bölme ve soldaki bir gezgin penceresi görünür. Altta yerleşik bir terminale ve hata ayıklama ekranına sahip bir konsol paneli gösterilmektedir.

Editör, yaygın olarak kullanılan diğer tüm proje paketleme formatlarını destekler, böylece dizinler kadar basit veya VS NET’in çözüm dosyaları kadar karmaşık projelerle ilgilenebilirsiniz.

Ücretsiz genişletilebilir özellikler

Editörün Etkileşimli Oyun Alanı’na tıklamak, özelliklerine ve komutlarına aşina olmak için en etkili (ve eğlenceli) yöntemlerden biridir.

Birden çok imleç, bölünmüş bölmeler ve klavye kısayolları gibi interneti daha kolay kullanmak için kullanabileceğiniz tipik klavye kısayollarının ve fikirlerinin üzerinden geçen özel bir sayfadır.

Bu eğitim sayfasında sağlanan etkileşimli örnekler, öğrenmeyi daha keyifli hale getirir. Düzenleyiciyi bilgisayarınıza kurduktan sonra başlattığınızda, karşılama ekranından bu sayfaya doğrudan erişebilirsiniz.

Editörün Anahtar Haritaları, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz başka bir araçtır. Tüm kısayolları, Sublime, Atom, Emacs ve hatta Eclipse dahil olmak üzere bu uzantıları kullanan diğer düzenleyicilerle eşlenir.

Projenizde yer alan değişken türlerine, işlev tanımlarına ve içe aktarılan modüllere dayalı akıllı tamamlamalar sunan IntelliSense’i kullanarak, basit sözdizimi vurgulama ve otomatik tamamlamanın ötesine geçebilirsiniz.

JSON dosyalarınız içinde belirli bir npm paketini belirli bir sürüme ihtiyaç duymadan bulmanızı sağlaması daha da etkileyici.

Editör npm’ye baktığında en son sürüm IntelliSense’de görüntülenecektir. Ancak editörün genişletilebilirliği gerçekten onun en büyük başarısıdır.

Özel bir isteğiniz mi var? Tek yapmanız gereken, kolayca erişilebilen çeşitli uzantılardan ihtiyaçlarınıza en uygun uzantıyı seçmek ve indirmek.

Diğer uzantılar, daha fazla hata ayıklama aracı içerir, kod ipuçlarını geliştirir, kaynak kodunuzun biçimlendirmesini temizlemenize ve hatta düzenleyicinin kullanıcı arayüzünü değiştirmenize izin verir.

Bu program hangi sistemlerde kullanılabilir?

Yalnızca resmi web sitesini ziyaret ederek, Microsoft’un en kapsamlı metin düzenleyicisini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Web sitesinin indirme sayfasına gidin ve çeşitli işletim sistemleri için sunulan çeşitli yükleyici sürümleri arasından seçim yapmaktan çekinmeyin. Düzenleyici Linux, Mac OS X ve Windows 7/8/10 ile uyumludur.

Tercih edilebilir bir alternatif var mı?

VS Code’un iş için hala göreceli olarak yeni olması, birincil dezavantajlarından biridir. Mevcut en iyi metin editörlerinden biri olduğunu iddia etse de, hala ideal olmaktan uzak. Kullanıcı topluluğu katkıda bulunanların yardımıyla, editör hala geliştirme aşamasındadır. Geliştirilmesi için 2007 sürümünden bu yana neredeyse on yıl geçen Sublime’ın aksine. Bu metin düzenleyici eşittir

Visual Studio Code (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Visual Studio Code Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Microsoft
  • Boyut: 75.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 
  • Virüs Tarama0 / 15

[acf field=”buton_sablonu”]
Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: