Zuma Deluxe

Image

Zuma oldukça basit ve fazlasıyla bağımlılık yaratan bir bulmaca oyunu.. İnsanın yakasını bırakmayan ve insanı bilgisayar başına kilitleyen bulmaca oyunlarını oynamaktan kaçınan beni bile kendisine bağımlı hale getirdi.

Zuma’da bir eksen etrafında dönen antik Aztek dünyası içerisinde küçük bir kurbağayı kontrol ediyorsunuz. Kurbağa, merkezde yer alan lanetli altın kafatasına doğru girdap oluşturarak giden topları yok etmek amacıyla farklı renklerde toplar tükürmekte. Zuma’daki göreviniz, altın kafatasına doğru yol alan toplar oraya ulaşmadan önce kurbağanın topların hepsini yok etmeye yetecek kadar top tükürmesini sağlamak.

Zuma’nın cezbedici noktası, topların kırmızı, yeşil ve sarı olmak üzere üç farklı renkte olması. Her seferinde bir top olmak üzere aynı renklerde toplar atabilirsiniz. Üç veya daha fazla top aralıksız bir dizi oluşturduğunda, bu toplardan herhangi birisini aynı renkten bir topla vurursanız toplar yok olacak ve puan kazanacaksınız. Farenin sağ tuşunu kullanarak tüküreceğiniz topun rengini değiştirmeniz de mümkün, ateşlemek için ise farenin sol tuşunu kullanın.

Zuma’da Macera ve Düello olmak üzere iki oyun modu bulunuyor; yine de bu oyun modları arasında belirgin bir fark bulunmuyor. İki oyun modunda da aynı oyun stili, harika kabile müzikleri ile muhteşem grafik ve ses kalitesi bulunuyor. Oyun, siz ilerlemeye başlar başlamaz aldatıcı biçimde bağımlılık yaratıyor ve topların yavaş yavaş kaybolduğunu izlemek de oldukça iyi hissettiriyor. Topların oldukça yavaş hareket ettiği başlangıç bölümleri muhtemelen çok kolay gelecektir.

Zuma hem yetişkinlere, hem de çocuklara hitap eden müthiş bir oyun. Bu deneme sürümünde 60 dakikalık oyun süre sınırınızın bulunduğunu unutmayın.

Artıları

  • Oynaması kolay
  • Muhteşem grafik ve sesler
  • Bağımlılık yaratan oyun stili
  • Çocuklar için de uygun

Eksileri

  • Macera ve Düello modları arasında büyük fark yok
  • Toplar oldukça yavaş hareket ediyor

Zuma Deluxe İndir

Alternatif indirme linki

Boyut: 5.84 MB

Lisans: Demo


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: