FIFA Online

Klasik futbol simülasyonunu bedava oynayın!

Image

FIFA Online’ın bu beta sürümü kapandı; şu anda oyunu oynamak için servise erişilmiyor. Fakat, aynı oyun deneyimini yaşayacağınız ama tamamen başka bir oyun olan FIFA Online 2’yi yükleyebilirsiniz.FIFA Online popüler futbol simülatörünün ücretsiz ve çevrimiçi bir versiyonu. Bu oyun, bilgisayara karşı maçlar yapmanıza ve gerçek hayattaki oyuncuları internet üzerinden oynatmanıza olanak tanıyor.

EA’nın FIFA 10‘dan yapması gereken paranın miktarını düşünürsek, dağıtımcının FIFA Online’ı ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürmeyi tercih etmeleri oldukça ilginç. Bu oyun en son canlanma kadar olgunlaşmış değil ama grafik olarak FIFA 08‘e yakın. Şikayetçi olmak için söylemiyoruz tabii!

FIFA Online’da çokça farklı oyun modu var. En sevdiğiniz takımı birçok lig ve klüp seçeneği içinden seçiyorsunuz (hepsi gerçek hayattaki oyuncuların verilerine sahip), sonra takımı alıp zafere koşuyorsunuz. Tek oyunculu liglerde oynayabilir, yabancılarla online turnuvalar yapabilir, arkadaşlarınıza karşı oynayabilir ve hatta FIFA 2010 Dünya Kupası turnuvasında oynamayı seçebilirsiniz.

FIFA Online’ın birçok incelikleri var. Takımları düzenleyebildiğiniz, kontraklar üzerinde pazarlık edebildiğiniz, oyuncu sakatlanmaları ve cezalarıyla uğraşabildiğiniz ve daha birçok detayı olan yönetim modu var.

Para için yapılıyor

Tabii ki EA FIFA Online’ı oyuncularına iyilik olsun diye yapmadı. Para için yaptı. Oyuncular, oyunun belirli modlarını açmak, diğer oyuncuların sakatlanmalarının daha hızlı iyileşmesine yardım etmek için jeton alabiliyorlar.

Tabii ki parlatılmış 3D grafikler, tam sesli yorumlama ve FIFA Online’ın büyük boyutu sistem gereksinimi açısından kendini belli ediyor. Çok iyi bir işlemciye (ideal olarak 1.8 GHz’den fazla) ve duraksamalardan kaçınmak için de çok hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Henüz beta aşamasında olmasına rağmen FIFA Online şimdiden heyecanlı yeni jenerasyon futbol oyunlarına ön ayak olma işaretleri gösteriyor.

Artıları

  • Öğrenmesi kolay kontroller
  • Birçok oyun modu
  • Güzei sosyal özellikler
  • Muhteşem grafikler ve ses
Eksileri

  • Uzun süren kurulum süreci
  • Bazen yavaş çalışabilir

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: