Android radyo dinleme programı Türkçe uygulaması indir Gezginler

2014-04-21_17-44-56

Merhaba sevgili ziyaretçilerim, bugün telefondan radyo dinlemeyi sevenlerin çok beğeneceğini düşündüğüm iki mobil radyo uygulaması tanıtacağım. Bu ikisinin piyasadaki rakiplerinden farkı ise ücretsiz olması, işini çok iyi ve hatasız yapması, kullanımının kolay olması ve ikinci radyo programının Türkçe desteğinin olmasıdır.

İlk radyo uygulamamızın adı TuneIn Radio’dur. Bu radyo programının boyutu 5 MB olup Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar ve tabletler için tamamen bedava olarak yüklenip kullanılabilir. İkinci radyo programımızın ismi de AndroTurk Radyo olup hem boyutunun 777 kb gibi küçük olmasıyla hem de tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra birde üstüne Türkçe olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

TuneIn Radio (Android)

2014-04-21_17-44-36

TuneIn Radio, toplam elli binin üzerinde kanal listesi ile mobil kullanıcılar arasındaki en popüler radyo uygulamalarının başında gelmektedir.

Yerli ve yabancı on binlerce radyo kanalının yer aldığı TuneIn Radioile 3G ya da kablosuz internet bağlantısı üzerinden dilediğiniz radyo kanalını dinleyebilirsiniz. Birçok Türkçe radyo kanalının da bulunduğu uygulama, sade ve kullanışlı arayüzü ile hemen her seviyeden kullanıcı için son derece başarılı bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Dinlediğiniz radyo türüne benzer yeni radyo kanallarını keşfetmek istiyorsanız, uygulamada yer alan “sevebilirsin” seçeneğini tercih edip, o sırada dinlediğiniz radyo türündeki diğer radyo önerilerine göz atabilirsiniz. Sorunlu radyo kanallarını da kolayca rapor edebileceğiniz uygulama, başarılı arama özelliği ile de öne çıkıyor.

Güne müzik dinleyerek başlamak ya da günü müzik dinleyerek sonlandırmak için çeşitli özelllikleri bulunan TuneIn Radio uygulaması ile belirlediğiniz saatte yine belirlediğiniz radyo kanalı ile güne başlayabilirsiniz. Aynı şekilde, belirleyeceğiz dakika ile dinlemekte olduğunu radyo kanalının bir süre sonra kendiliğinden kapanması mümkün.

TuneIn Radio uygulamasını çok beğenmeniz halinde, uygulamaya ait olan “aracı” masaüstünüze taşıyabilirsiniz.

7.0 güncellemesi ile gelen yenilikler:

  • Beğenilen radyo istasyonu ve sanatçıları kalp görseli ile beğenebilme.
  • Radyo dinlemesini daha uzun süre açık bırakabilme.
  • Nexus One ve MyTouch sorununun giderilmesi.
  • Dinleme ekranı ile ilgili bildirilen sorunların giderilmesi.
  • Barclays İngiltere Premier Lig maçlarını İngilizce dinleme imkanı geldi.
  • Dünyaca takip edilen uluslararası müsabakalar radyodan dinlenebilir kılındı.
  • Tespit edilen hataları giderildi ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

indir

AndroTurk Radyo

2014-04-21_17-44-02

AndroTurk Radyo uygulaması Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda tüm yurt çapındaki radyoları dinleyebilmeniz için hazırlanmış bir uygulama. Dinlediğiniz müzik türüne göre veyakanallara göre kategorilendirme yapabilen uygulama düzenli olarak güncelleniyor ve her şehre ait radyo kanalları sürekli olarak eklenmeye devam ediyor.

Ancak elbette radyo yayınlarına ulaşabilmek için kablosuz herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Basit bir şekilde radyo ihtiyacını karşılamak isteyen kullanıcıların severek kullanabileceği bir uygulama.

indir

Bu iki  cep için radyo programını kendi telefonumda da kullanıyorum ve bugüne kadar yaşamış olduğum deneyimlerden çok memnunum. Dediğim gibi hemen herkes rahatça kullanabilir, hiçbir sıkıntı vermiyor çok ufak reklamlar var ama inanın hiç rahatsız etmiyor. Radyo tutkunlarının çok seveceğini düşünüyorum…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: